Butik Oteller

Rezervasyonlarınızı görmek ve fırsatlardan yararlanmak için...

Üye OlGiriş Yap

Saklı Cennet: Yedigöller

Toplam 1 yorum  |   -   |  

İstanbul'un stresinden uzaklaşmak için günübirlik Yedigöller turu sizlerde unutulmaz anılar bırakacak. İstanbul-Ankara otoyolunu takip ederek, Bolu şehir merkezine çıkıyor, oradan da Yedigöller tabelalarını takip ederek kuzeye doğru büyük kısmı stabilize olan yolda 2 saat kadar ilerleyerek yemyeşil doğanın içine dalıyorsunuz...

Yedigöller Milli Parkı
1965 yılında kurulan milli park ile 2 bin 019 hektarlık alan koruma altına alınmış. Milli parkta ziyaretçilerin doğa yürüyüşü ve piknik yapabilecekleri alanlar Yedigöller'e ismini veren yedi gölün çevresinde oluşturulmuş. Giriş ücretleri araçsız kişiler için kişi başı 1 TL, otomobil 5 TL, otobüs 35 TL olarak belirlenmiş. Bungalovda kalmak isterseniz 2 yataklı bir bungalov için günlük 30 TL, 4 yataklı bungalov için 50 TL ödemek gerekiyor. Çadır kurmak yada karavanınız ile konaklamak isterseniz ödemeniz gereken tutar 10 TL.

Doğa Yürüyüşü
Piknik alanının yanındaki Deringöl etrafında yapacağınız yürüyüş ile çevreyi keşfedebilirsiniz. 780 metre rakımda yapılan yürüyüş ciğerlerinize bol bol oksijen depolamanızı sağlayacak. Trekking boyunca gölü besleyen su kaynaklarını takip edebilirsiniz. Gölleri besleyen su kaynaklarının birleştiği Dilek Çeşmesi'nde soluklanırken, aynı zamanda da buz gibi dağ suyunu içip, dilek dileyebilirsiniz. Gülen bir insan siluetine benzeyen Gülen Kayaları takip ederek küçük su birikintisini andıran Kuru Göl mola için ideal. Yürüyüşe devam ederseniz, Nazlı Göl'ün kuzeybatısında Sazlıgöl ve İncegöl'ü göreceksiniz. Bu yedi gölün heyelanlar sonucu oluştuğu ve farklı yükseklikteki bu göllerin suları ile birbirlerini beslediği rehberimizden aldığımız bilgiler arasında. Kuş sesleri ve akan suyun sesi ile huzur veren bir doğanın içinde huzuru yakalıyorsunuz. Yedi gölün en büyüğü olan Büyükgöl ve Büyükgöl'ün hemen yanı başındaki Seringöl'ü de görerek yedi göller turunu tamamlayabilirsiniz. Böylece, ziyaretçilerin milli parkı rahatça gezebilmeleri için oluşturulan patika yolu takip edince tüm gölleri görüp doğa yürüyüşüne başladığınız noktaya ulaşmanız mümkün.

500 Yıllık Anıt Çam
Piknik alanında yapacağınız mangal keyfinden sonra göller bölgesinden ayrılıp Anıt Çam mevkii'ni de mutlaka görün. 500 yaşında olduğu rivayet edilen karaçam türü devasa ağaç gerçekten tarihin canlı kanıtı. Kapankaya seyir tepesi size tüm bu doğa harikasını kuşbakışı görme imkanı tanıyor.

Milli Park günübirlik gezilerin haricinde çadır, karavan ve bungalovlarda konaklamak için de ideal bir bölge.

Sizde Yorum EkleyinYorumlar

Adınız ve Soyadınız Eposta Adresiniz
Puanlayın
Yorumunuz

IPHONE & IPAD
Çok yakında mobil platformlarda hizmetinizdeyiz.

Size özel fırsatlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hakkımızda Gizlilik Sözleşmesi Kullanım Şartları İletişim Copyright © 2013 ABC Grup

close

Hala üye değil misin?

Şifremi Unuttum

Üye Ol

Hemen Üye Ol

Log in to access your account, review your bookings, invite your friends

Giriş Yap