Afyon Termal Otelleri

Termalin başkenti Afyonkarahisar ya da diğer adıyla Afyon gelişmeye devam eden şehirlerimizden olma yolunda ilerlemektedir. Ülkemize birçok açıdan yarar sağladığı gibi turizm açısından da her geçen sene gelişmeye devam eden Afyon, termali, mermeri, sucuğu ve lokumuyla ünlüdür. Bu ürünlerle de dünya pazarına açılmaktadır. İç Ege bölgesinde yer alan Afyonun Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından turizm bölgesi olarak nitelendirilmesi Afyon’a ilginin artmasını sağlamıştır. Bundan dolayı bölgede Afyon Termal Otelleri ilgi görmeye başlamış ve termal tatil geçirmek isteyenlerin konaklama alanı olmuştur.

Gerek tarihi zenginlikleri gerek kültürel zenginlikleri gerekse turizm açısından zenginlikleri bakımından görülmeye ve gezilmeye değer illerimizden biridir Afyon. Afyon’a yakın iller Konya, Denizli, Isparta, Eskişehir ve Kütahya yer almaktadır.

Afyonda gezilip görülecek yerler arasında Karahisar Kalesi olarak da bilinen Afyonun en önemli sembollerinden biri olan görkemli Afyon Kalesi’ne çıkabilir harika manzarayı tepeden görebilirsiniz.

Gazlıgöl Kaplıcası Afyonun merkezine çok yakın konumlanmakta olup burada sağlık açısından oldukça yararlı ve şifalı kaplıca suları bulunmaktadır. Bu şifalı kaplıca suyundan yararlanmak isteyenler Afyon Termal Otellerinde konaklayıp dinlenebilir aynı zamanda da birçok hastalığa iyi geldiği gözlemlenen termal sudan şifa bulabilirler. Afyon Termal Oteller Gazlıgöl Kaplıcasında dinlenebilir ve adeta yenilenmiş hissi yaşayabilirsiniz. Afyonda yer sadece Gazlıgöl kaplıcası bulunmamakta bunun yanında Hüdai Termal Kaplıcaları, Heybeli Termal Kaplıcaları ve Ömer Gecek Termal Kaplıcalarında da şifalı sudan faydalanabilirsiniz.

Afyonda gezilip görülecek başka yerler ise tarihi özellik taşıyan yerler olmakta buralar; Afyon Arkeoloji Müzesi ve Afyon Ulu Camiidir.

Birçok bölgelerden derlenen eserlerin sergilenmesiyle oluşan Afyon Arkeoloji Müzesi heykellere, korinth tipi sütun başlıklarına ve daha birçok çeşitli mimari eserleri bünyesinde bulunmaktadır.

Ayrıca Sultan Divani Mevlevihanesi Müzesi görülmesi gereken tarih kokan müzelerden biridir.

Yüzyılların kalıntıları olarak günümüzde yer alan görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri olan Peri Bacaları farklı oluşumdaki görsel güzelliği ile dikkat çekmektedir. Peri Bacaları Afyonun Bolvadin ilçesinde yer almaktadır. Eyerli Dağının eteklerinde de peri bacaları görmek mümkündür.

Afyon Termal Otelleri turizmin fazla olduğu bölgelerde olmak üzere başta Afyon merkezinde bulunmaktadır. Hem gezilecek yerlere yakınlığı bakımından hem de birçok seçenekteki Afyon Termal Otellerinin bulunması bakımından gelen yerli yabancı turistler merkezde konaklamayı tercih etmektedirler. Gazlıgöl Kaplıcalarında şifa bulmak isteyenler için ve Bolvadin bölgelerinde de konaklayabileceğiniz Afyon Termal Otelleri ve Afyon termal apart bulunmaktadır.

Afyon Termal Otellerinin fiyatları gideceğiniz mevsim, konaklayacağınız süre otelin sunduğu hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Afyon da en iyi konaklama şekli Afyon Termal Otellerinden sağlanmaktadır. Termal açıdan zengin olan bu ilçede Afyon Termal Otellerinde konaklayarak şifalı su ile kendinizi yenilenmiş hissedersiniz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox