Adrasan Otelleri

Antalya ilinin Kumluca ilçesine bağlı olan Adrasan Antalya’nın tatil cennetlerinden biridir. Aslında bölgenin eski adı Adrasan yeni adı ise Çavuşköyüdür. Çam ağaçlarının kumsala kadar uzanması ve masmavi denizi ile bulaşması Adrasan da görülmeye değer güzelliklerdendir. Muhteşem doğası ve uzun sahilleri ile yerli yabancı birçok turisti kendine çeken Adrasan da bulunan Adrasan Otelleri her sene dolup taşmaktadır.

Antalya ya 75 kilometre yani yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Gözlerden uzak ve sakin olabileceğiniz en güzel koyların yer aldığı Adrasan’a her sene yerli yabancı özellikle İngiliz, Alman ve İtalyanların uğrak tatil beldelerinden biri olmuştur.

Antalyanın en güzide tatil beldelerinde olan Adrasan’ın  yaklaşık 2 kilometre uzunluğudaki sakin sahillerinde dinlenebilir istediğiniz masmavi denizinden suyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Adrasan Otellerinin genelini köyün yerlileri tarafından işletilmektedir. Denize yakın konumda bulunan Adrasan Otellerinde konaklayabilirsiniz. Adrasan Otelleri ister aileniz isterseniz arkadaş grubunuzla rahatça konaklayabileceğiniz konforlu otellerden oluşmaktadır.

Genellikle Adrasan Otellerinin fiyatları sezona ve bulundukları konuma göre değişkenlik gösterebilmektedir. Otellerin misafirlerine sundukları hizmete göre de değişebilen Adrasan Otellerinin fiyatları genelde her bütçeye hitap edebilmektedir.

Adrasan sahillerinin görünüşü çam ağaçlarıyla çevrilmiş etrafı sarı kumsal ve mavi deniz ile çevrili adeta cennet tatil beldesi görünümündedir. Göreni kendine hayran bırakıp bir daha gelme isteğini oluşturmaktadır.

Adrasan’a araba ile Antalya Kaş yolu üzerinden giderek Ulupınar Kumluca yönünden devam ederek Adrasan kavşağından sapıp ulaşabilirsiniz. çam ağaçlarıyla süslenmiş hissi veren yolda yolculuk yapmak bile ayrı bir keyif verecektir.

Adrasan köyünün halkı genellikle geçimini seracılıktan sağlamaktadır. Bazı köy halkı ise bölgede yer alan Adrasan Otellerini işleterek geçim kaynağını sağlamaktadır.

Özellikle teknelerin en çok uğradıkları koylardan biri olan Adrasan yeni adı ile Çavuşköyü yapılaşmanın yasak olduğu bölgelerden biridir. Uğramadan önce belirtmek gerekirse Adrasan da konaklayabileceğiniz lüks ve  modern dizayn edilmiş şekilde Adrasan Otelleri bulabilmeniz pek mümkün değildir.

Adrasan da yer alan işletmelerde yüzme havuzu klima gibi otellerin bulundurması gereken birçok şey hizmete sunulmaktadır.

Adrasan Otelleri denize sıfır konumda yer almakta olup bölgede konaklayabileceğiniz daha küçük ve samimi Adrasan pansiyonları da yer almaktadır. Burada aileniz ve sevdiklerinizle konforlu bir konaklama geçirebilirsiniz.

Ayrıca betondan yapılmış otel temiz odaları ve banyoları bulunan Adrasan Bungalovların da ağaçların arasında denize karşı manzaranız ile harika bir konaklama geçirebilirsiniz. Genellikle bölgeye gidenlerin en fazla tercih ettikleri konaklama biçimidir.

Adrasan’a gidince yörenin kendine has lezzetlerinden biri olan et ve peynirin katıldığı börek türündeki Kafkas Şaşlık’ı tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Kumsala oldukça yakın olan Adrasan Otelleri yaklaşık 25-30 adımda varabileceğiniz otellerden oluşmaktadır. Adrasan Otellerine erken rezervasyon yaptırmanız bölgenin özellikle yaz aylarında oldukça dolu olduğunu göz önüne alarak size önerimizdir.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox