Side Otelleri

Antalya’nın en güzel tatil bölgelerinden biri olan Side tatil beldesi olmasının dışında tarihi yapılarıyla da oldukça oldukça ünlüdür. Antik çağ kalıntılarını barındıran Side birbirinden güzel yapılar ve konaklanacak Side Otellerini bünyesinde barındırmaktadır. Antalya’nın  birbirinden güzel ve eşsiz turizm beldelerinden sadece bir tanesi olan Side her yıl bünyesine binlerce yerli ve yabancı turistleri çekerek, en gözde tatil beldelerinden biri haline gelmiştir.

Konforu ve lüksü aynı zamanda bulabileceğiniz Side Otellerinde konaklamak istiyorsanız tatil planınızı Antalya’nın gözde beldesi Side’ye çevirebilirsiniz.

Side’nin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Birçok tarihi kalıntıları içerisinde barındıran Side Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlıdır. Antalya’nın diğer birçok turistik bölgelerine araba mesafesinde yakınlığı da bulunmaktadır. Side sadece deniz, kum, güneş üçlüsünden ibaret değildir gezilip görülecek tarihi hakkında bilgiler edinilecek bir sürü alanı bulunmaktadır.

Side de gezilecek yerlere gelecek olursak; Antik Kent’i sınırları içerisinde olan Side Müzesi özellikle Roma ve Bizans dönemine ait tarihi kalıntılar bulundurmaktadır. Bu eşsiz güzellikleri karşısında tarihi adeta içinizi ısıtacak. Bir başka Romalılar zamanında kalma yapılardan birisi de tarihi güzelliği ile kendine hayran bırakan Aspendos Köprüsüdür. Bu eşsiz yapıların hala bozulmamış olduklarını görmek eminiz sizi çok sevindirecektir. Ailenizle birlikte gezebileceğiniz ve piknik alanın da bulunduğu buz gibi suyunun, mis gibi havasının ve yemyeşil ağaçlarının bulunduğu Manavgat Şelalesini ziyaret etmeden Side den dönmemenizi tavsiye ederiz.

Doğa sporlarını sevenlerin aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri Köprülü Kanyon da kalabalıktan uzak doğayla baş başa vakit geçirmek isterseniz burada isterseniz trekking isterseniz rafting sporlarını yapabilirsiniz. Ve ya yalnızca oturup manzarayı seyredip bol oksijenli havasında dinlenebilirsiniz. Oldukça geniş bir araziye kurulmuş olan Side’ye gidipte görmeden dönülmeyecek yerlerin en başında Side Antik Tiyatro geliyor desek abartmayız. Tüm bu aktivite ve gezilip görülecek yerler arasında gün gün gezerken Side Otellerinde konaklayarak harika bir tatil geçirmeniz mümkündür.

Ayrıca Didim de olduğu gibi Side de tekne turlarına katılabilir ve eşsiz manzaraya sahip olan Titreyengöl e de uğrayabilirsiniz. Eğer 1 gün konaklamak isterseniz bu doğal güzellikteki gölün etrafında Side Otellerini bulabilmeniz mümkündür.

Side Otelleri genelde ilçenin merkezinde bulunmaktadır. Plaja yakınlığıyla da oldukça avantajlı olan Side Otelleri misafirlerinin konforlu vakit geçirmesi için tüm hizmeti sizlere sağlayacaklardır. Side Otellerinde konakladığınız süre boyunca otelde bulunan aktivetelerden de faydalanabilirsiniz. Genellikle bünyesinde geniş yüzme havuzları, aqua parkları, denize sıfır konumlanmış oluşu ve lüks otelde bulunması gereken ne varsa hepsine sahiptir. Side Otellerinde Akdeniz mutfağına özgü lezzetleri sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerinde tadabilirsiniz.

Ayrıca dünya mutfağından lezzetleri de deneyebileceğiniz Side Otellerine erken rezervasyon yaptırmak yaz aylarında ki doluluğu göz önüne alırsak iyi bir tavsiye olacaktır. En çok yaz aylarında tercih edilen Side görülmeye değer birçok tarihi güzellikleri ve lüks otelleri ile siz tatil severlerin gözdesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Sabahları ister deniz ister havuzunuzda yüzdükten sonra Side merkez de bulunan birbirinden farklı çeşit çeşit kıyafet ve takıların bulunduğu mağazalarında vakit geçirebilir ve konakladığınız Side Otellerindeki aktivite ve gösterileri izleyebilirsiniz. İl merkezinde bulunan Side Otelleri genellikle 5 yıldızlı her şey dahil ve 4 yıldızlı Side Otelleri sisteminde otellerden oluşmaktadır. Gece hayatını sevenler için Side Otellerine yakın bölgede bulunan bar ve kulüplerinde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox