Uludağ Otelleri

Kış tatili denince ilk olarak akla gelen ilçelerden biridir Uludağ. Bursa iline bağlı olan Uludağ yılın ilk karının düşmesi ile sezona başlıyor ve Uludağ Otelleri hareketlenmeye, turistlere dolmaya başlıyor. Dünyanın en iyi kayak pistlerinin yer aldığı Uludağ kış tatili ve kayak konusunda en iyi bölgelerden biri olma yolunda hala emin adımlarla devam etmektedir.

Kış tatilinin vazgeçilmez bölgelerinden olan Uludağ her sene kış aylarında yerli yabancı binlerce turisti bölgeye çekmektedir. Özellikle Aralıktan Mart aylarına kadar en yoğun dönemlerini yaşamaktadır.

Yaz aylarında ise Uludağ sakin doğasında yürüyüş, trekking ve piknik yapmaya elverişli hatta kamp yapmak isteyenler için iyi bir alternatif olmaktadır.

Yılın ilk karının düşmesi ile hareketlenmeye başlayan Uludağ, her sene binlerce turisti mis gibi bol oksijenli havasında kayak keyfi ve kış sporlarını yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Uludağ da kayak yapma dışında gezilip görülmesi gereken bölgelerde mevcut. Buralar; doğal güzellikteki Sirk Gölleri, Sarıalan Bölgesi, Kadı Yaylası ve Kirazlı Yaylasıdır. Kirazlı Yayla daha çok Uludağ Otellerinin bulunduğu ve kayak yapma alanından oluşmaktadır.

Kış aylarında oldukça kalabalık olan Uludağ Otellerinin çevresi oldukça kalabalık ve kayak sporlarıyla ilgilenen turistlerden dolup taşmaktadır. Uludağ Otelleri en yoğun dönemini Ocak – Şubat – Mart aylarında yaşamaktadır.

Uludağ’a kayak malzemeleriniz olmadan gittiyseniz ve ya unuttuğunuz bir eksik malzemeniz var ise orada bulunan dükkanlardan bu malzemeleri birçok çeşitlilik ile temin edebilirsiniz. Kıyafetten kayak malzemelerine kadar birçok çeşit sunulmaktadır.

Uludağ’ın gece hayatı birçok ünlü sanatçının bölgeye gelip konser vermesi ile daha da bir renklenmekte ve oldukça hareketli geçmektedir. Ayrıca Uludağ Otellerinde yapılan aktivite ve eğlencelere de katılabilirsiniz.

Uludağ Otellerinin büyük bir çoğunluğunu lüks oteller diğer kısımlarını ise butik oteller, apart oteller, pansiyonlar ve dağ evleri oluşturmaktadır. Ahşaptan yapılmış ve dışarısı karlarla kaplı Dağ evleri Uludağ da doğayla iç içe hissi verdiğinden dolayı sıcak ve samimi bir hava yarattığı için oldukça tercih edilmektedir. Uludağ Otelleri de birçok açıdan misafirlerine konfor, rahatlık ve güzellikler sunduğundan dolayı turistlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Uludağ Otelleri 2017 fiyatları bulundukları konuma ve otellerin misafirlerine sunmuş oldukları hizmetlere göre farklılık gösterebilmektedir. Uludağ Otellerinin bir gecelik konaklamada 900 – 1000 tl arasında başlamakta olup otellere göre değişilik göstermektedir.

Uludağ Otellerinin içerisinde spor aktivitelerinin olduğu alanlar, termal spalar, Türk Hamamı, Snowboard ve Saunaları bulunmaktadır. Kayak dışında ayrıca ATV ve kayak motorlarını da kullanabilirsiniz.

Uludağ da kayak keyfinizi ve kış sporlarını yaptıktan sonra konakladığınız Uludağ Otellerinden şöminenin önünde sıcacık çay, kahvenizi ve ya dilerseniz sıcak şarabınızı yudumlayarak dışarıda yağan bembeyaz karı izleyerek doğanın ve anın keyfini çıkarabilirsiniz. Uludağ’ın tertemiz havasında konaklamak adeta yenilenmenizi dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlayacaktır.

Uludağ Otellerinin en yoğun olduğu ay Ocak – Mart arası aylar olduğundan dolayı bu aylarda kayak tatili yapmayı planlıyorsanız otellere önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Uludağ Otellerinden yapılan erken rezervasyon planladığınız kayak tatilini gerçekleştirmeniz demektir.

Bölge genellikle bünyesinde Uludağ kayak otelleri bulundurmaktadır. Ayrıca Uludağ kayak merkezi otellerinde konaklayabilir sundukları hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Uludağ’a gidip de yapılması gerekenlerden biri ise etrafın bembeyaz pamuk gibi karlarla kaplı görüntüsü eşliğinde ve soğuk havasında içinizi ısıtacak olan sucuk ekmek yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Uludağ’ın tertemiz yüksek havasında o bile size ayrı bir keyif verecektir. Şimdiden keyifli tatiller.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox