Kazdağları Otelleri

Kazdağları Edremit Körfezi’nin kuzeyinde bulunan, Homeros İlyadası’nda İda Dağı olarak geçen Kazdağları, deniz ve yeşilin kucaklaştığı, zengin florası ile ülkenin görülmeye değer turistik ve doğal yerlerindendir. Kazdağı “mitoloji ve efsaneler dağı” olarak bilinmektedir. Kazdağlarında üç tane efsane olduğuna dair bilgiler bulunmaktadır. Bunlardan biri Yunan Efsanesi ( İlyada ) diğerleri Sarıkız ve Hasan ile Emine’nin aşk öyküleri olan iki Türk Efsanesidir. Kazdağları Otellerinin fırsatlarını yakalamak istiyorsanız yılın her dönemi konaklama olanağına sahip olduğunuz Kazdağları Otellerinde önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Yunan Mitolojisinde Paris’in Altın Elmayı Afrodit’e vermesi sonucu, dünyada ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yerdir. Kazdağlarından oksijen bolluğu ve havasının güzelliği ile hep adından söz edilmiştir. Dünyanın oksijen bolluğu yönünden ilk üç yerinden biri olan Kazdağları’nın her yerinden kaynaklar çıkmaktadır. Edremit, Akçay ve Altınoluk’un buz gibi soğuk ve bol içme ve kullanma suyu Kazdağı’nın eriyen kar sularından gelmektedir.

Kazdağlarında güzel bir gün geçirmek istiyorsanız Kazdağları Otellerinde konaklayıp daha sonrasında gezilip görülmesi gereken köy ve mekanları arasında yer alan Yeşilyurt Köyü, Küçükkuyu, Assos, Afrodit Kaplıcası, Zeus Atları gibi yakın çevre ve de dağlarda  bol oksijenli doğa gezileri yapabilirsiniz.

Kazdağları Otellerinden biri olan tüm doğal ve kültürel değerleri içinde barındıracak şekilde renovasyonu gerçekleştirilen Çetmihan Otel, Kazdağlarına sırtını yaslamış küçük ve şirin bir dağ otelidir ve size Kazdağları otel tavsiyemizden biridir. Klasik mobilyalarla döşenmiş otelde birbirinden güzel ve özel 16 odası bulunan Çetmihan, misafirlerinin rahatlığı için her türlü modern olanağı da odalarda sağlamaktadır.

Kazdağları Otellerinde konaklarken bol oksijenli, huzurlu, yürüyüş parkurları, yazın serinleme imkanı da bulabileceğiniz doğal kaynak suları ve spor merakınızı giderecek çeşitli alternatiflerle birlikte özlem duyduğunuz hemen hemen her şeyi yapmanıza, dilerseniz de hiçbir şey yapmamanıza kafanızı dinlemenize imkan tanıyan bir yer Kazdağları.

Tamamı orman ve vadi boyunca deniz manzaraları bulunan Kazdağları Otellerinin odaları, ayrıca otelin kendi zeytinliklerinden elde edilen ürünleriyle sabah kahvaltısı ile hem dinlendirici hem de oldukça keyifli bir tatili sizlere sunmaya hazırdır.

Ayrıca Kazdağlarında Kazdağları butik otellerine ve hatta Kazdağları pansiyonlarına  rastlamanız da mümkündür. Ve bu oteller yılın her dönemi hizmete açıklardır. Kazdağları Otelleri her dönem hizmet verdiklerinden dolayı fiyatlarda farklılıklar görülmemektedir.

Kazdağları Otellerinde 12 ayda istediğiniz gibi konaklama imkanı bulabilirsiniz fakat önceden rezervasyon yaptırmak her zaman önerimizdir. Bu mis gibi ve bol oksijenli doğa, kazdağları otellerinde konaklama,her sabah temiz havaya uyanma ve ayrıca gezip görülecek yerlerini dolaşarak yapacağınız tatil size adeta yenilenmiş hissi kazandıracaktır. Kazdağlarında şimdiden keyifli tatiller dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox