Taksim Otelleri

İstanbul’un gece geç saatlere kadar bile en hareketli yerli yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen semtlerinden biri olan Taksim Beyoğlu’nun gözdesidir. Taksim yıllardır İstanbul’a gelen özellikle yabancı turistler tarafından en çok merak edilen ve görmek istedikleri semtlerin başındadır. Yüzyıllık büyük ve gösterişli binaların yer aldığı Taksim gündüz ve gece İstanbul’un şüpheniz her daim en kalabalık semti. Taksim’in  İstiklal Caddesinin  geniş sokakları arasına dizilmiş olan bina ve Taksim Otelleri görülmeye değer tarihi yapılardır.

Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin en ünlü caddesi Taksim İstiklal Caddesidir desek abartmış olmayız. Taksim de Asmalımescit ve ya Nevizade gibi mekanlarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Avrupa yakasında bulunan ve bu yakanın en hareketli cıvıl cıvıl noktalarından biri olan Taksim herkesin gezmek için can attığı semtlerden biri haline çoktan geldi bile. Yerli yabancı birçok turist Taksimde yaz kış her mevsim dolaşmanın keyfini çıkarıyor. İstiklal Caddesi şüphesiz İstanbul’un en kalabalık caddelerinden biridir.

Yöresel danslar sergileyen ve ya gitar eşliğinde canlı müzik çalan sanatkar insanlara en çok Taksim sokaklarında rastlayabilirsiniz. Ayrıca birbirinden ünlü dünya markalarının da bulunduğu cadde yılın her dönemi ilgi çekmektedir.

Taksimde gezip görebileceğiniz noktalar tıklım tıklım dolu olan dünyaca ünlü kafe ve barların dışında Kongre ve Seminerlere de ev sahipliği yapmaktadır. İş dolayısıyla gelen iş adamlarının Taksim Otellerinde rahatça konaklayabilecekleri aşikardır.

Taksimde bir diğer bitmeyen şey ise oldukça geniş olan eğlence hayatı.  Gece dinmek bilmeyen kalabalığında, ara sokakları ve cadde de yer alan barların içerisinde canlı müzik ile eğlenen insanların sayısı oldukça fazladır.

Taksim Otelleri büyük Taksim binalarının yanlarına kurulmuş lüks ve modern dizayn edilmiş otellerin yanı sıra Taksim butik otel ve Taksim apart otellerinden de oluşmaktadır. Daha küçük ve samimi bir konaklama arayışında olanlar için bölgenin sokaklarında konumlanmış olan Taksim apart otellerini ve ya Taksim butik otellerini tercih etmelerini öneririz.

Taksim konaklama açısından oldukça geniş seçeneğe sahip olmaktadır.  Her bütçeye hitap edebilme özelliğine sahiptir Taksim Otelleri. Genellikle Taksim Otelleri 5 yıldızlı seçeneğindeki oteller olmakta ve Taksim’in göbeğine konumlanmış biçimdedir. İstiklal Caddesi üzerinde ve ya ara sokaklarında konaklama açısından birçok otel bulabilirsiniz. Büyük binaların arasında 5 yıldızlı lüks Taksim Otellerine de rastlayabilir ve ya küçük pansiyonlara da rastlayabilirsiniz.

İstanbul Taksim Otelleri 4 yıldız seçeneğindeki otellerin fiyatları konumlarından ziyade misafirlerine sundukları hizmet ve otellerin büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Taksim Otellerinin konum bakımından oldukça tercih edilmesinin sebebi birçok gezilebilecek semte yakın bulunmasından dolayıdır. Taksimden Galataya geçerek Galata kulesine çıkabilir ve ya Beşiktaş, Kabataş, Eminönü gibi semtlere geçerek dolaşabilirsiniz. Eminönü’nün tarihi kültürü ve sokakları arasında kaybolabilirsiniz.

Taksim gitmek istediğiniz birçok yere arabanız ile veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Taksim Otellerinde konaklamayı planlıyorsanız erken rezervasyon sistemlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Taksimin yaz kış yılın her mevsimi kalabalıklığını göz önünde bulundurarak erken rezervasyon yaptırmanız daha faydalı olacaktır. Şimdiden seçeceğiniz herhangi bir Taksim Otelinde keyifli konaklamanızı dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox