Kapadokya Otelleri

Peri Bacaları’nın Sizi Masallara Davet Ettiği Bölge: KAPADOKYA

Doğal dokusu ile ender bir yeryüzü cennetidir Kapadokya. Farklı organik kaya türlerinin erozyon ile oluşturduğu kaya parçaları, estetik vadileri Kapadokya’yı dünyada tek ve olağanüstü kılmakta. Kapadokya Otelleri de misafirlerine muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir.

Milyonlarca yıl önce bölge çevresinde bulunan Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağı’nın püskürttüğü lavların günümüze böylesi doğal bir renk zenginliği hazinesi bırakacağını kim bilebilirdi ki?

Lokasyonu itibariyle yerli ve yabancı ziyaretçilerini ulaşım açısından da yormayan bölgeye mevsimlerden bağımsız yılın her günü insan akını gerçekleşmekte.

 

Güzel Atlar Diyarı Nevşehir, Kapadokya
Bölgede kurulmuş Kapadokya Krallığı’ndan gelen Katpatuka ismi, Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelmekte.

Doğa, tarih ve kültürün harmanlandığı Kapadokya Otelleri bölgesinde doğal coğrafi olaylar peribacalarını oluştururken, insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler inşa ederek, ev sahibi medeniyetlerin eserlerini günümüze taşımıştır.
Bölge, günümüzde turizm açısından Türkiye için çok önemli bir yere sahiptir. Ürgüp, Avanos, Göreme, Akvadi, Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Selime Köyü, Çavuşin, Güllüdere Vadisi, Paşabağ ve Zelve görülmesi gereken yerlerin başında sıralanır.

Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan alanlar içindedir.
Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirken, şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği de oldukça ünlüdür.

Konaklama: Kapadokya Otelleri

Burada bulunan konaklama yerlerinin, bölgenin güzelliği bakımından misafirlerine hizmette bir sıfır önde başladığı bir gerçek. Kapadokya Otelleri ise bu konuda açık ara turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden.
Özellikle Göreme beldesi halkının neredeyse tamamı peribacalarında yaşıyor denebilir. Halböyleyken de Kapadokya Otelleri beton yapılar tanımından oldukça uzak.

Kapadokya Otelleri, bölgenin açık hava müzesi benzeri eşsiz doğasına uyum sağlamak için kendini sürekli yenilerken, doğal güzelliğin içinde harmanlanmış bir sergi oluşturmaya da özen göstermekte.

Bazı Kapadokya Otelleri’nin gerçek mağara evlerinin ya da tarihi konakların titizlikle restore edilmesi sonrasında misafir ağırlamaya başlaması zinciriyle ortaya mimarlık ve mühendislik harikaları çıkmış durumda.

Modernleşmekten çekinmeden yöresel yaşam tarzlarına da bağlı kalan Kapadokya Otelleri, unutulmayacak tatiller için misafirlerine en uygun deneyimleri yaşatmayı hedeflemekte.

Kapadokya Bölgesi’ni Balonla Keşfetmek
Böylesi özel bir deneyimi yaşayan özel insanların yorumları hep aynı: nefes kesen manzaraya karşı nefeslerin kesildiği muhteşem anlar.
Bulutların henüz eflatun renginde olduğu alacakaranlığın sabahında Kapadokya Otelleri işbirliği ile çıkılan bu özel balon turları katılımcılarına eşsiz anlar yaşatmakla kalmayıp, yüzlerce balonu aynı anda bölgenin göğünde görenlere de nefis bir seyir sağlamakta.

Doğal güzellikleri metrelerce yükseklikten seyrederken güneşin doğuşunu kaçırmama telaşı yaşayan misafirler, konaklama yerlerine döndüklerinde hayal ve gerçek arasında gidip, gelirler.

Yerli veya yabancı herkesin deneyimlemesi gereken hazineleri ile göze, ruha ve bedene hitap eden Kapadokya bölgesinin, çoğu lokasyonların asla sahip olamayacağı kıskanılası bir güzelliği vardır.

Kapadokya Otelleri, doluluk oranları itibariyle diğer bazı merkezlere göre hep daha yoğun olsa da özellikle festival ve etkinlik dönemlerinde tüm konaklama alan ve odaları ile hizmet vermekte.

Hacı Bektas-i Veli Anma Törenleri, balon, bisiklet, şarap, el sanatları ve müzik festivalleri ile gözlem ve çok çeşitli spor şenlikleri başlıca etkinlikler arasında sayılabilir.

İlk kez 2015 yılında düzenlenmeye başlanan Cappadox festivali de müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle bölgeye keşfedilecek yeni deneyimler katmakta.

Siz, yeryüzünün ayrıcalıklı bir bölümü olan Kapadokya Bölgesi’ni, onun eşsiz doğası, tarihini ve kültürünü henüz deneyimleyemeyenlerden misiniz?
Özellikle haftasonları düzenlenerek, ziyaretçilerine rahat katılım imkânı sunan Kapadokya festivallerine yılın her mevsimi her bölgeden turlar organize edilmekte.

Güzel Atlar Diyarı’nın size sunacağı tecrübeleri Kapadokya Otelleri konforunda ilk fırsatta tatmanız dileğiyle…

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox