ürgüp Otelleri

Sonbahar ve kış aylarında en çok tercih edilen Nevşehir ilinin Kapadokya ilçesine bağlı olan Ürgüp görsel güzellik ve tarih açısından oldukça zengindir. Kapadokya’nın baş tacı olan Ürgüp herkesin en az bir kez ziyaret etmesi ve görmesi gereken bölgelerden biridir. Ürgüp, Göreme ve Üçhisar’a yakın konumda bulunmaktadır. Nevşehir’in önemli turistik bölgelerinden biri olan Ürgüpte bulunan ürgüp Otellerinde rahat bir konaklama geçirebilirsiniz.

Yerli ve yabancı birçok turistin en çok merak ettiği görmek istediği Peri Bacaları ve Kapadokya Balonlarının bölgeye kartpostal güzelliğinde hava katması ile dillere destan olmuştur. Bir görenin bir kez daha görmek istediği özel bölgelerden biridir Ürgüp. Peri bacalarına ve Kapadokya’nın rengarenk balonları aşık iseniz mutlaka Ürgüp’e gelmenizi tavsiye ederiz.

Günümüzde Ürgüp adını almış olan bölge Osmanlı döneminde Burgut olarak adlandırılmaktaydı.

Ürgüp de gezip görebileceğiniz yerler arasında Pembe Vadi adı verilen Avanos yolunda ve Peri Bacalarını görmek isteyenler için ziyaret etmeleri gereken bölgelerden biridir.

Unutulmaz pembe dizilerden biri olan Asmalı Konak Nevşehir Ürgüp de yer almaktadır. Tarihi konaklardan biri olan Asmalı Konak görülmesi gereken ve doğayla muhteşem uyumuna hayran kalacağınız evlerden biri olmakla beraber butik otellere en güzel örneklerden biridir.

Ürgüp ve çevresinde gezebileceğiniz birçok yer bulunmakta. Tarihi yapılardan biri olan Sarıhan Kervansaray, Kadı Kalesi, Taşkınpaşa Camisi, Rum Hamamı gibi bölgeleri de ziyaret edebilir bölgenin tarihi zenginliği ve kültürel önemini anlayabilirsiniz.

Evliliğin en önemli parçalarından biri olan balayı için bir yer arayışındaysanız ve bir türlü bulamıyorsanız Ürgüp’ü tavsiye edebilir ve bu bölgede yer alan Ürgüp Otelleri 5 yıldızlı lüks ve modern dizayn edilmiş otellerden oluşmaktadır.

“Cave Otel” denilen yani anlamı mağaraların içi oyulmuş şekilde yapısı bozulmadan yapılan otellerden oluşan ürgüp Otellerine ulaşmak için Nevşehir Hava alanı ve ya Kayseri Hava alanını  kullanabilirsiniz.

Lüks ürgüp Otelleri bölgeye uyumlu taş evlerden oluşmakta ve odaların içi de oldukça lüks ve modern bir şekilde dizayn edilmiştir. Bazı odaların içerisinde ise jakuzi de bulunmaktadır.

Ürgüp de bulunan ürgüp Otelleri oldukça geniş seçenekte olduğundan dolayı konaklama açısından birçok bütçeye hitap edebilmektedir.

Bölgedeki ürgüp Otellerinden birinde konakladığınız süre boyunca otellerin sunmuş oldukları Nevşehir’in yöresel lezzetlerinden biri olan pastırmalı kuru fasulye ve Çömlek kebabını tatmanızı tavsiye ederiz.

Nevşehir ürgüp Otelleri her şey dahil seçeneğinde ve modern dizayndan oluşan otelleri de barındırmaktadır. Eğer böyle bir tesis de konaklamayı düşünüyorsanız Ürgüp de bulabilmeniz mümkün.

Her geçen sene gelişmekte olan Ürgüp, var olan otellerin yanı sıra yenileri de inşa edilen ürgüp Otellerini bünyesinde barındırmaktadır. Ürgüp Otelleri fiyatları geçen senelere nazaran artış gösterebilmektedir. Otelin bulunduğu konum ve misafirlerine sundukları hizmete göre de fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir.

Ürgüp Otellerinin yanı sıra daha uygun bir konaklama isteyenler için Ürgüp pansiyon türünde konaklamayı tercih edebilirler.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox