Yazın habercisi olan baharın gelişi ile birlikte çalışanlar, okuyanlar ve herkes olmak üzere Bahar Tatili yapmak için tatil yeri arayışlarını çıkmaya başlarlar. Kışın bitimi ile ilkbahar insanlara daha bir enerji verir. Güneşin enerji verme de etkisinin olduğu yadsınamaz bir gerçek zaten. Sıcak havanın, hafif esintili rüzgarların ve güneşin geldiği güzel günler insana dışarı çıkma istediği getirdiğinden dolayı tatil yapmak bu aylarda daha bir farklıdır.

Bahar tatili konusu geçince hele birde biraz olsun işten sıkıldıysanız ve küçük bir kaçamak yapmak istiyorsanız ilkbahar tatili planlarınızı kış aylarından şubat – mart dan itibaren yapmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde birçok yer çoktan ayırtılmış bile olabiliyor.

Hava sıcaklarının artması ile birlikte yazlık bölgelere gidecek olanlar için bavullarını güneş kremi, mayo, bikini, havlu, terlik ve tiril tiril kıyafetler ile doldurmaları başlamaları gerek..

Bahar Tatilinde Nereye Gidilir ?

Cunda Adası ve Kazdağları bahar aylarında tercih edilmesi gereken noktalardan biridir. Cunda Adasının eşsiz güzelliği, taş evleri ve mis gibi havası ile yazları bile sıcaktan bunalmazsınız. Gidilip gezilecek birçok noktası vardır ki başta Cunda merkez mağazalarında yer aldığı sabah akşam cıvıl cıvıl olan yerlerden biri. Cunda Adası da birçok restoranın bulunduğu gidenlerin rakı balık keyfi yaptığı noktalardan biridir. Ayrıca lokma tatlısının tadına da bakmayı unutmayınız. Cunda Adasında İmparator Lokmacı da lokma yemenizi tavsiye ederiz. Genellikle önünde kuyruk oluşur. Cunda Adasında konaklayabileceğiniz otellerden biri de; Cunda Vrodi Hotel 5 yıldızlı otel kıvamında ise Mola Cunda Otel yer alıyor.

Bozcaada Island street view in Turkey

İzmir ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilebilecek güzel havaya gezilecek birçok yere sahip şehirlerimizden biridir. Karşıyaka, Çeşme, Alaçatı ve Bornova gibi birçok gezilecek noktası bulunmaktadır. İzmir de gidip konaklayabileceğiniz otellerden bazıları; konak bölgesinde yer alan Ramada Plaza İzmir .

Alaçatı yazın vazgeçilmezidir. Sörfü, doğası, güzel taş evleri ile özellikle gençler olmak üzere herkesin seveceği ve gidipte ayrılmak istemeyecekleri bölgelerden biridir. Mutlaka Alaçatı ya bir kez olsun gitmenizi tavsiye ederiz. Bazı Alaçatı Otelleri; Alaçatı Kapari Otel .

Marmaris gezilip görülmesi gereken tarihi güzellikleri barındıran aynı zamanda yaz ayları denince akla ilk gelen bölgelerin başında gelmektedir. Deniz, kum, güneş üçlüsünün keyfini çıkarabilirsiniz. Yazın habercisi olan ilkbahar tatilinizi de Marmaris de geçirebilirsiniz. Marmaris Otelleri arasında; butik tercih yapmak isteyenler için Alya Butik Otel ve ya Beyaz Güvercin Motel yer alıyor.

Baharda tatil yapılacak yerlerden biri de Büyükada hem İstanbul’a yakın hem kafa dağıtmak isteyenler için hem de uzun bir tatil planı yapanlar için seçebilecekleri güzel tatil bölgelerinden biridir. Büyükada da fayton keyfi yapabilir, bisiklete binebilir ve ya denize girebilirsiniz. Denizin ve mis gibi suların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kazdağlarında tatil yapmanın keyfi de bir başkadır. Neden derseniz, bir kere en güzel en temiz hava oraya aittir ki gider gitmez havasının güzelliğini hissedebilirsiniz. Oksijen oldukça fazladır havası suyu her daim güzel noktalardan biridir Kazdağları. Kazdağlarında konaklayabileceğiz oteller arasında.

Baharda gidilecek tatil yerleri arasında Çanakkale ilimizin Bozcaada ilçesinde doğayla iç içe gibi hissedeceğiniz bahçeli cıvıl cıvıl kuşların öteceği bir zamanda Aral Tatil Çiftliğini tercih edebilirsiniz.

Bahar tatili ne zaman diye düşünmenize gerek yok çalışanlar için izin alabildikleri sürece bahar aylarında istedikleri her zaman yurtiçi ve yurtdışı tatil yapma imkanları bulunuyor. Havanın güzelliği ile bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekir.

Sonbahar tatili nerede yapılır ?

Sonbahar tatil yerleri ise Şile, Ağva gibi hem İstanbulda yaşayanlar için İstanbul’a çok yakın mesafede bulunan bu güzel yerlerden birinde tatil planı yapıp tatillerinizi değerlendirebilirsiniz. Bolu sonbahar ve ilk bahar tatillerinde tercih edilebilecek bir diğer doğa güzelliği ile insanı büyüleyen yerlerden biri. Aslında Bolu yaz, kış dört mevsim güzellik sunan ve tatil için tercih edilebilecek noktalardan biridir. Ağva da kahvaltı için hafta sonu kaçamağı bile yapabilirsiniz. Şile de merkezi gezebilir deniz havası alabilirsiniz.