Bodrum Ege bölgesinde yer alan her sene yerli ve yabancı bir çok turisti çeken beldelerimizden biridir. Bodrum denince akla mavi beyaz evleri, temiz havası, özellikle sulu yaz aktiviteleri yapabileceğiniz yerler ve masmavi denizi gelir. Peki Bodrumda yaşamanın avantajları nelerdir ?

Bodrumda yaşamanın en büyük avantajlarından biri yaz aylarında insan çeşitliliği ve yazlık bir bölge olmasından dolayı Egenin en güzel beldelerinden biri olması ilede yaz tatili arayışına çıkmak zorunda kalmamanızdır. Geçirilebilecek en güzel yaz tatilleri bölgesine sahip olan Bodrum uzun kumsalları ve temiz denizi ile güzel bir yaz tatili yaşamanızı sağlar.

Denize girmek için bir çok nedeniniz oluyor. Bodrumun birbirinden güzel plajları var. Beyaz kumlu ve ya sarı kumlu plajları ile masmavi denizlerine girerek yaz aylarında serinleyebilirsiniz. Her köşesi denize çıkan bu beldede özellikle Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında en kalabalık dönemlerini yaşar.

Diğer avantajından biriside içki tutkunları için. Her türden içkileri bulabileceğiniz ve her bütçeye göre bar ve kafe bulunmaktadır. Yaz aylarında Bodrum bir o kadar kalabalık olurken kış aylarında ise sakin olmaktadır. Temiz ve doğal havası ise insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Kendinize ve özellikle evli-çocuklu çiftler için çocuklarına ayırabilecekleri vakit ve beraber yapabilecekleri aktiviteler vardır. Genellikle müstakil evler bulunmasından dolayı kendinize ait bir bahçe ile çocuklarınız ile geçireceğiniz bolca vakitten dolayı onlarla daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz. Hem doğada yer almak herkes için iyidir.

Gezebileceğiniz yerler arasında 600 yıldır ayakta olan Bodrum Kalesi yer alıyor. Amfi Tiyatro, Sualtı Arkeoloji Müzesi, tarihi kalıntılar ve sahilleri gibi daha bir çok gezilecek mekan vardır.

Gümüşlük, Bitez, Milas, Göltürkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Ortakent ve Turgutreis gibi bir çok beldesi bulunur. Bu birbirine yakın beldeleri haftasonu gezip görmek için vakit ayırabilirsiniz. Ege insanı genellikle güler yüzlü ve dost canlısıdır.

Hatta şarkılara bile konu olmuştur Bodrum. Bodrum için yazılmış olan “Bodrum Akşamları” şarkısının nakarantında da söylediği gibi “Aşk Bodrumda yaşanır güzelim :)” .. Yazımızı burada sonlandırıyoruz. Aşağıya Bodrum belediyesinin hazırlamış olduğu sizi küçük bir gezintiye çıkaracak Bodrum videosu koyuyorum. Keyifli seyirler. Sevgiler..