Karadeniz bölgesinde yer alan gezilip görülmesi gereken o kadar çok şehir ve o kadar çok yer var ki anlatmaya hangi birinden başlasak bilemiyoruz. Doğu Karadeniz Turu size unutulmaz anlar yaşatacaktır. Doğasının güzelliğine, yemyeşil ağaçlarına, tertemiz havasına ve bulutların üstüne çıktığınız güzel yaylalarına bir kez daha gitmek o anı bir kez daha yaşamak isteyeceksiniz muhtemelen. İşte bu yüzden sizin için unutulmaz olacaktır. Bundan dolayı doğu karadeniz turu blogumuzda yer vermek istediğimiz gezi turlarından biri oldu.

Doğu karadeniz yayla turları yapabilir. Bulutların üzerine çıktığınız yaylaların temiz havasını içinize çekebilir ve yaylaların güzelliğine sadeliğine hayran kalabilirsiniz. Yayla bakımından özellikle Doğu karadeniz turu güzergahında en çok Rize de yayla bulunmaktadır. Gito Yaylası, Kavran Yaylası, Kaçkar Dağları, Ayder Yaylası ve Sal Yaylası görmeyi isteyeceğiniz ve pişman olmayacağınız size tavsiye edebileceğimiz bir kaç yayladır. Ayder turu mutlaka yapmanızı tavsiye ederiz. Ayderin temiz havasında Ayder otellerinde yapacağınız kahvaltıları daha iştahlı ve daha keyif alarak yapacaksınız. İçeceğiniz kahve ve çayın tadı bile daha bir lezzetli gelecektir.

Ayrıca ZilkalePalovit Şelalesi gibi doğası güzel olan Doğu karadeniz turu gezilecek yerler  açısından önerebileceğimiz bir diğer yerler arasındadır.

Dilerseniz Trabzon turları yapabilir. Adeta Karadenizin başkenti niteliğinde olan bu şehri birkaç gün gezebilirsiniz. Gezinize Trabzondan doğu karadeniz turu yaparak da başlayabilir ve sırasıyla devam edebilirsiniz.

Karadeniz gezisi sırasında Karadenizin kendine has lezzetlerini tadabilirsiniz. Rizelilerin muhlama, Trabzonluların kuymak dediği lezzeti tadabilir, kara lahana ve ya hamsi ile yapılan hamsili ekmek gibi lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Doğu karadeniz turu nasıl yapılır ?

İstanbul çıkışlı doğu karadeniz turu yapacaksanız araba ile yaklaşık 12 saat yol katedeceksiniz demektir. Eğer ben araba ile yolculuğu seviyorum ve doğal manzarasını seyrederek gitmek istiyorum diyorsanız tamamen tercih size kalmış. Karadeniz bölgesi kültür turları niteliğindedir. Farklı kültürler, farklı lezzetler tatmak istiyorsanız mutlaka uğrayın.

Tur gezileriniz sırasında kendinize ve ya sevdiklerinize bölgeye özgü kıyafetleri alabilir. Puşi, peştamal ve Karadeniz kadınının kullandığı karadeniz bezinden yapılan Keşan gibi bölgeye özgü hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hediyelik eşyaları Giresun, Ordu, Trabzon ve ya Rize’nin merkezlerinde bulabilmeniz mümkündür.

Doğu Karadeniz Turu

Doğu karadeniz turunda nerelere gidilir ?

Doğu karadeniz turu tavsiyelerimizden biri de, özellikle görülmesi gereken yerler arasında Doğu Karadeniz de yurtiçi turlar arasında; Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin ve birde Gürcistan Batum yer alıyor. Gitmişken farklı memleketlerden birini üstelik vize istemeyen çok rahat bir şekilde girebileceğiniz ülkeler arasında yer alan Gürcistan Batum’u da es geçmeyin ve mutlaka uğrayın ve doğu karadeniz batum turları yapmadan dönmeyin deriz.

Doğu karadeniz turu rotasına istediğiniz noktadan başlayabilirsiniz. Dilerseniz kendi özel arabanız ile ve ya doğu karadeniz turu uçakla gitmek istiyorum derseniz bu şekilde de tercih edebilirsiniz. Havayolunu kullanarak Trabzon Havaalanını tercih edebilirsiniz.

Karadeniz balayı açısından da tercih edilebilecek bir nokta. Çünkü ister kış aylarında ister yaz aylarında olsun Ayder Yaylası gibi yaylalarda tahta otellerde konaklayarak Otelinizin penceresinden tertemiz ve yemyeşil doğaya açılan bir görüntüde uyanabilir, sevdiğiniz ile birlikte taze ve lezzetli kahvaltılar yapabilir ayrıca şömine karşısına geçerek romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Tahta evlerin ve Otellerin verdiği sıcaklığı mutlaka hissedeceksinizdir.

Doğu karadeniz turları fiyatlarına sitemizde bulunan Karadeniz Otellerini inceleyerek tek tıkla öğrenebilirsiniz. En uygun doğu karadeniz turu sitemizde mevcut. Her zaman doğu karadeniz turu fırsatlarını yakalayabilmek için bizi takipte kalın.