Çanakkale Gökçeada yalnızca deniz, güneş ve kumsalın yer aldığı bir ada değil aynı zamanda dünyadanın en bol oksijenli bölgelerinden biridir. Gökçeada Çanakkalede yer alan Bozcaadadan sonra en popüler adalardan biridir. Çanakkalenin en büyük adasıdır fakat Bozcaada kadar adada çok fazla mekan bulunmamaktadır.  Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları daha kalabalık ve deniz turizmi açısından elverişli zamanlardır. Bölgenin yöresel lezzetlerininde bulunduğu mekanlar bulunmaktadır. Peki Gökçeada Nerede Yemek Yenir ? Adanın kendine has İmroz koyu bulunmakta ve yabani olarak yaşamaktadır. Adada sütü işlemek için kamu ve özel sektörlerin mandıraları bulunmaktadır.

Gökçeada konaklama açısından Gökçeada Otelleri ve daha küçük, şirin olarak Gökçeada pansiyonları bulunmaktadır.

Gökçeada Nerede Yemek Yenir ?

  • Sardalye
  • Imroz Poseidon
  • Cafe du Port at the Hotel Limani
  • Mustafanın Kayfesi

Sardalye

Sardalye Restaurant Çanakkale Gökçeadadaki hem deniz mahsülleri hem de fast food yiyebileceğiniz mekanlardan biridir. Taze deniz mahsüllerinin lezzetine bu restoranda bakabilirsiniz. Mekan mavi ve beyaz konsepte sahip bir görünümdedir. Küçük olmasına rağmen işlek bir sokakta olmasından dolayı genellikle kalabalık olur. Özellikle yaz aylarında sık tercih edilen deniz mahsüllerinin tadına bakılan mekanlardan biridir. Hem dış hem iç mekanı bulunmakadır. Sardalye, dil balığı, mezgit, kalamar tava, midye tava, ızgara uskumru balıkları ve yanındada lezzetli salatası menüsünde yer alanlar yemek çeşitlerindendir. Balık ekmeği oldukça lezzetli ve fiyatları da ortalamadır.

Imroz Poseidon

Mekanın en önemli özelliği konumu ve manzarasıdır. Gökçeadada yer alan diğer bir mekan olan Imroz Poseidon Gökçeada Plajlarına sıfır konumda bulunan mekanlardan biridir. Daha romantik ortamları sevenler için ideal bir mekan. Yemeğinizin keyfini çıkarırken güneşin batışını izleyebilirsiniz. Güneşi Poseidonda batırmadan Gökçeadadan ayrılmayın deriz. Mekanda deniz mahsülleri ve Akdeniz mutfağı yer almaktadır. Taze mezeler, taze yemekler ile eşsiz manzarayı seyredebildiğiniz güler yüzlü çalışanlarının görev yaptığı doğal mekanlardan biridir.

Cafe du Port at the Hotel Limani

Çanakkalede Akdeniz ve Avrupa mutfağının lezzetlerini tatmak ister misiniz ? Aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte gelebileceğiniz mekanlardan biri olan Cafe du Port at the Hotel Limani Çanakkalede memnun kalacağınız mekanlar arasında yer alır. Hemen denizin kıyısında yer alan bir mekandır. Özellikle akşam yemekleri için ideal olan bir mekan. Akşam üstü arkadaşlarınız ile birlikte uğrayarak kahve ve ya çay keyfi eşliğinde hoş sohbetler etmeye de müsait bir mekandır. Kafenin üst katı Çanakkale Otellerinden biridir.

Mustafanın Kayfesi

Gökçeadada kahve keyfi yapabileceğiniz bir mekan istiyorsanız kesinlikle Mustafanın Kayfesine uğramalısınız. Doğa içerisinde bulunan bu mekan insana adeta huzur ve sakinlik veriyor. Eşsiz manzarası eşliğinde bol köpüklü kahvesini içmeyi sakın ihmal etmeyin deriz. Dibek kahvesi ve karadut şerbeti meşhur olan bu mekanda kahvaltıda yapabilirsiniz. Kalabalık aileler ve ya arkadaş gruplarının seveceği kahvaltı sofralarını içermektedir. Köy kahvaltısının tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Kısacası doğa içerisinde ufak bir mola vermek, temiz havanın, bol oksijenin ve eşsiz güzellikteki manzaranın keyfini çıkarmak istiyorsanız mekanın kahvesini yudumlayarak bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır sözü ile belkide bir sonraki Çanakkale Gökçeada tatilinizde yine uğramadan dönmeyeceğiniz rotalardan biri olabilir.