Ada keyfi bir başkadır. Vapura biner binmez başlar. Denizin sesini, rüzgarın yüzünüze yavaş yavaş vurmasını, martıların cıvıltısı size yolculuğunuzun daha başında huzurlu dakikalar geçirmeye yeter bile.Heybeliada gezilecek yerler anlamında İstanbulda bulunan en güzel adalardan biridir. Eski İstanbul’u hatırlatır. Dönem dizilerinin yer aldığı bölgeleri, yemyeşil havasıyla özellikle yaz aylarında gidilip gezilen en güzel adalardan biridir. İstanbuldan kısa süreliğini bir an uzaklaşmak tüm stresi geride bırakmak için Heybeliada Otellerinde konaklayarak anın keyfini çıkartabilirsiniz.

Heybeliada İstanbulda bulunan prens adalarının en yeşil adasıdır. Doğal güzelliği ile görülmeye değer adalardan biridir. Eski adı Yunanca bakır anlamına gelen Halki’dir. Dört tane tepesi bulunmaktadır. Bu tepelerin en yükseği tam 140 metreye ulaşmaktadır. Büyükadadan sonra en fazla turist çeken ve yaz kış nüfusun en kalabalık ve en çok ziyaret edilen adalardan biridir. En fazla turist çeken ada Büyükadadır. Daha sonra da serin havası ile Heybeliada gelir.

Öyle ya şarkılara bile konu olmuştur. “Biz Heybelide her gece mehtaba çıkardık. Sandallarımız neş’e dolar, zevke kanardık…”

Heybeliada yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğal güzelliklerinin, güzel ve temiz havasının yanında bir de tarihi özellik taşımaktadır. Osmanlı Devrinden, Cumhuriyet tarihine kadar birçok dönemin izlerini taşır ve tarihi zengillikler barındırmaktadır. Evleri, binaları ile bu tarihi özelliğini zaten her sene gelen yerli yabancı turistlere bu özelliğini sunmaktadır.

Heybeli adaya Nasıl Gidilir ?

Heybeliadaya her gün belirli aralıklarla vapur ve motor kalkmaktadır. Her yer kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kabataş, Kadıköy ve ya Bostancıdan belirli saatlerde kalkan motor ya da vapura binmeniz gerekiyor. Vapur ile kolaylıkla yaklaşık 1 buçuk saate gidebilirsiniz.

Heybeliada Vapur Saatleri

Heybeliada vapuru saatlerine şehir hatları sitesinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Heybeliada Gezilecek Yerler

Heybeliada da Gezebileceğiniz Yerler

Bu adada gezilecek yerler oldukça fazla. Türk ve Rum mimarisinin izlerini taşıyan Heybeliada da gezebileceğiniz  yerler arasında okullar, müzeler, koylar ve daha birçok yer bulunuyor.

  • Heybeliada Ruhban Okulu
  • Heybeliada Değirmen Burnu Mesire Yeri
  • Ayayorgi Uçurum Manastırı
  • İnönü Evi Müzesi
  • Alman Koyu
  • Deniz Lisesi
  • Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi
  • Aziz Nikola Rum Ortodoks Müzesi
  • Ada Beach Club

Heybeliada Ne Yenir ?

Heybeliada nerede ne yenir ? diye düşünüyorsanız seçeneğiniz bir hayli fazla. Adada yemek yiyebileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Bu restoranları sıralamak gerekirse; Ada Restoran, Halki Restaurant, Farklı bi yer, Heybeliada Mavi Restaurant, Erguvan Ev yemekleri, Çatkapı Köfte ve Mantı, Park Restaurant, Kafe Gencay Gençağa Demir, Başak Et ve Balık Restaurant, Heyamola, Mavi Restoran, Heybeliada Değirmenburnu Restaurant, Antigoni Restaurant, Yeni İdeal Restoran, Mimoza Restoran ve deniz mahsülleri yiyebileceğiniz Milano Restaurant.

Heybeliadada Ne Yapılır ?

Adaların vazgeçilmez olanaklarından biri de bisiklete binmek ve fayton gezisi yapmaktır. Faytona binerek adayı dolaşabilirsiniz. Aynı zamanda bir başka aktivite olarak uzun sakin sokaklarda yürüyüş yapabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte bir restoranda oturup bir şeyler yiyebilir ve ya çay, kahve içebilirsiniz. Manzaranın, temiz havanın ve doğanın keyfini sevdikleriniz, aileniz ve ya eşiniz ile birlikte keyfini sürebilirsiniz. Heybeliada da vakit geçirmekten keyif alacağınızdan eminiz. Tüm sokaklarını gezerken fotoğraf çekip anı ölümsüzleştirmeyi de sakın unutmayın.

Heybeliada butik otel açısından da oldukça zengin bir adadır. Tüm tarihi dokusuyla zengin olan otelleri inceleyebilir, sitemizde yer alan tüm Heybeliada Otellerine ulaşabilirsiniz. Keyifli tatiller dileriz.