Nevşehir büyülü şehirlerinden biri olan Kapadokya hem yaz hem kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği tatil beldelerimizden biridir. Kapadokyayı özel yapan mimarisinin yanı sıra kartpostal niteliğindeki fotoğraflara da sıkça konu olan o güzel uçan balonlarıdır. Gitmişken mutlaka herkesin uçan balona binmesini tavsiye ederiz. Bu güzel deneyimi mutlaka aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte yaşamalısınız. Mimari ise peri bacaları ve evlerinin taş yapıları hoş görünüm oluşturması açısından yerli ve yabancı turistlerin çok hoşuna gitmektedir. Havasına, mimarisine ve gezilecek yerlerine bu kadar hayran olurken yöresel lezzetlerini de gitmişken denemek ve elden geçirmemek olmaz diye düşünüyoruz. Peki Kapadokya da Nerede Yemek Yenir ? Yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz bir kaç Kapadokya restoranlarını sizle için araştırdık ve listeledik.

Kapadokya da nerede ne yenir diyenler için; birinci sınıf restoranlar arasında, Seki Restaurant, The Plum Restaurant, Efe Restaurant,

Seki Restaurant: Nevşehir merkezde yer alan Seki Restaurant ambiyans ve manzaranın güzelliği ile meşhur olan bir yer. Geniş Türk ve Uluslararası menüsü ile göz dolduran bir restoran. Başlangıç için peynir tabağı şarap ile birlikte güzel bir seçim olabilir. Ana yemeklerin ise hepsi birbirinden lezzetli. Eşiniz ve ya arkadaşlarınız ile birlikte Kapadokyaya gitmişken mutlaka uğramanız gereken restoranların ilkidir.

Kapadokya da Nerede Yemek Yenir

The Plum Restaurant: Kapadokya da yer alan en güzel restoranlardan biri de The Plum Restaurant. Harika manzarası ile türk kahvenizi yudumlayabileceğiniz bir yer. Aynı zamanda lezzetli yemeklerinin yanında dilerseniz şarap tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve nezih bir ortam arayanların mutlaka uğramasını tavsiye ederim. Yorgun geçen günü dinlenmek ve güzel bir yemek ile geçirmenin haricinde özel kutlamalarınız içinde tercih edebilirsiniz.

Efe Restaurant: Kapadokya da mangal yapabileceğiniz biftek ve et yiyebileceğiniz bir restoran arıyorsanız uğramanızı tavsiye ederiz. Doğa ile iç içe harika müzikler eşliğinde lezzetli yemekler ve yöresel lezzetlerin tadına da bakmak istiyorsanız mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Köy içerisinde yer alan oldukça güzel dekore edilmiş bir restoran.

Yöresel lezzetlerini tatmak isteyenler için; İnci Cave Restaurant, Aravan evi Restaurant ve Seyhan Han restoranlarını öneririm.

İnci Cave Restaurant: Türk mutfağının yer aldığı İnci Cave restoranda vejeteryanlar için besinler de bulunuyor elbet. Yemeklerin lezzeti giden bir çok kişinin dilinde. Dilerseniz şarap içerek güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Hem orijinal hem de sıcak bir atmosfere sahip. Restoranın mimarisi ve dizaynı tanıdık gelen Kapadokya otelleri gibi bir havası bulunuyor.

Kapadokya da Nerede Yemek Yenir

Aravan evi Restaurant: Türk mutfağının sunulduğu Aravan evi restoranda vejeteryan ürünler de bulunmaktadır. Gün içerisinde menü şeklinde ilerleyen restoran köy yerinde konumlanmıştır. Özellikle doğa ile iç içe olmak isteyenlerin sevecekleri Kapadokyada yer alan restoranlardan biridir.

Seyyah Han: Türk yemeklerinin menülerde yer aldığı Seyyah Han restoran mükemmellik sertifikası almıştır. Yemeklerin lezzeti, sunumu ve personellerin müşteri ile ilgisi oldukça seviyeli ve hoştur. Özellikle canlı müzik olduğu günlerde mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim. Aksi halde yer bulamayabilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte öğle ve akşam yemeklerini tercih edeceğiniz bir restoran. Ayrıca eşiniz ile birlikte romantik akşam yemeği yiyebilirsiniz.