Abant Otelleri

BOLU ABANT

Ülkemizin doğal güzellilere sahip şehirlerinden biri olan Bolu özellikle Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez tatil bölgeleriden biridir. Bolu iline bağlı olan Abant özellikle kartpostal görünümündeki manzarası ve resimleri ile çoğumuzun akıllarında kalmıştır. Resimlerde hep eşsiz güzellikte gördüğümüz Abant siz tatil severleri bekliyor. İstanbul’a yakın oluşu ile de sadece yazın değil yılın her mevsimi hatta özellikle kış mevsiminde tercih edilen doğal güzellikteki küçük tatil kaçamaklarının yapıldığı beldedir Abant. Ülkemizin her bölgesinin ayrı ayrı güzellikleri olduğu gibi Abantta özellikle kış mevsiminde çok güzel manzaralara sahiptir. Kışın dışarıda kar yağarken villa tarzında yapılmış olan Abant Otellerinde konaklayıp manzaraya karşı sıcacık çay ve ya kahvenizi yudumlama keyfine ulaşabilirsiniz.

İçerisinde havuzun da bulunduğu, karşınızda masmavi gökyüzü, yemyeşil ağaçları, ve eşsiz güzellikteki parlak gölünün bulunduğu Abant Otellerinde konaklama keyfine ulaşmanız çok kolay.

Abant gölü boyunca sabahları bol oksijenli havada uyanıp kahvaltınızı yaptıktan sonra uzun bir göl yürüyüşüne çıkabilir bu sayede manzaraya da bir kez daha aşık olabilirsiniz. Abant gölünün çevresini isterseniz temiz havada yürüyerek isterseniz de gölün etrafında bulunan faytonlara binerek dolaşabilirsiniz. İsterseniz göl çevresinde yer alan Abant göl evlerinden birinde ve ya Abant bungalov da konaklayabilirsiniz.

Abantta gezilecek yerler arasında Abant Doğal Yaşam Müzesi bulunmaktadır. Abant Doğal Yaşam Müzesinde sergilenmekte olan bir kaç hayvan ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Müzenin mimarisi tamamen ahşaptan oluşmakta ve doğayla uyum içinde harika bir görüntü sergilemektedir.

Eski Türk evlerinin bulunduğu Mudurnu Abant’a yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunduğu için mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Abant’ta bulunan doğal güzellikteki doğanın değerlerinden biri olan harika berraklıkta akan Şamandere  Şelalesi’ni de ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Abant Gölü etrafında çevrelenmiş Abant Otellerinin yanında bulunan Yedigöller Milli Parkı’nın ismini duymayan yoktur sanırız. Adından da anlaşıldığı gibi 7 tane gölden oluşmakta olan Yedigöller Milli Parkı doğal güzelliği ile Abant’ı ziyaret edenlerin görmesi gereken yerlerden sadece bir tanesidir. Ayrıca Yedigöller Milli Parkında havalar elverişli ise doğanın içerisinde kamp kurmanızda mümkündür. Doğasıyla özellikle sonbaharda döktükleri yapraklarıyla adeta kartpostallık görüntü bırakan Yedigöller Milli Parkı çevresinde Abant Otellerine de rastlayabilirsiniz. İsterseniz macera için kamp kurabilir isterseniz Abant Otellerinde konaklayabilirsiniz.

Abantta geniş arazideki ormanlık alan da tavşan, geyik , domuz, ayı ve bir çok çeşitte kuş türü doğanın içerisinde bulunmakta fakat göl ve Abant Otellerinin bulunduğu bölgeye yerleşim olduğu için hiç bir şekilde gelmemektedirler.

Abant Otelleri birçok çeşitte olup abant butik otelleri ve pansiyonlarında da konaklama imkanı bulabilmeniz mümkündür. Her mevsim farklı güzellikteki Abant sizlere Abant Otellerinde konforlu bir şekilde konaklama imkanı sunmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar da ayrı güzellikte olan Abant her mevsim tercih edilmektedir. Abant her mevsim ziyaret edildiği için Abant Otelleri yılın her mevsimi hizmet vermektedirler.

Abant Otellerinin fiyatları sundukları hizmete ve tesise göre değişkenlik göstermektedir. Abant Otelleri gölün etrafına ne kadar yakınsa o derece fiyatları artış söz konusu olabilmektedir ayrıca manzaralı odaların fiyatları da değişiklik gösterecektir.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox