Ağva Otelleri

Over View

İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan Şile ilçesinde yer alan Ağva İstanbul da tatil kaçamağı yapılacak küçük ve sevimli bölgelerden birisidir. Doğası, havası özellikle İstanbul'a yakınlığıyla en çok tercih edilen yerlerden biri olma özelliğini hala korumaktadır. İstanbul'a yaklaşık 95 kilometre, ortalama Anadolu yakasından yola çıkıldıktan sonra 1 saatlik mesafede yer almaktadır. Ağva genelde günübirlik de tercih edilen küçük ve şirin tatil bölgesidir. Fakat büyük şehirlerdeki otellerin dolması durumunda yaz aylarında tercih edilecek küçük kaçamaklar yapabileceğiniz tatil bölgelerinin en başında gelen ve en çok ziyaret edilen yer Ağvadır. Ağva Otelleri daha çok küçük oteller ve butik oteller tarzında otellerden oluşmaktadır. Ağvada çok fazla büyük ve lüks oteller bulabilmek mümkün değildir. Genelde doğayla iç içe yer alan Ağva Otelleri konum itibariyle geniş arazilere yayılmış olup içeriğinde çoğunlukta birbirinden güzel ve mis kokulu çiçeklerle dolu olan bahçeleri bulundurmaktadır.</p> <p>

Explore the City

The City Maps

LUANCH MAPS VIEW

Trip Ideas

Ağva Otellerinin çoğu denize yakın mesafede konumlanmış olup tatil severlere kolaylık sağlamaktadır. Resmi tatillerde, bayramlarda ve yaz sezonunda dolu olabileceği için Ağva Otellerinden herhangi birinde rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı öneririz.

Ağva Otelleri bungalov evlerden de oluşmakta ve etrafı yemyeşil ağaçlarla çevrili doğayla bir bütün hissi vermektedir.

Ağvada gezilecek yerlere gelecek olursak; Saklıgöl, Ağva ile Şile arasındadır. Saklıgölde Ağva Otelleri yerine Ağva pansiyonları yer almaktadır. Yemyeşil ağaçların etrafını çevrelediği berrak yeşil renkteki göl ve üzerinde tahta iskelelerin ve restoranların bulunduğu Saklıgölde hem kahvaltı keyfiniz hem de akşam yemeğiniz daha keyifli hale gelecektir. Saklıgölde dilerseniz göl üzerinde kanoyla veya deniz bisikletiyle gezintiye de çıkabilirsiniz. Ağva Saklıgöldeyken adeta saklı bir cennetteymiş gibi hisseceksiniz.

Ağvaya gidipte tertemiz doğası ve yeşilliklerinin içerisinde bulunan restoranların birinde kahvaltı yapmayı sakın ihmal etmeyin. Bu mis gibi havada kahvaltı bile size ayrı bir keyif verecektir. Dilerseniz Ağvada tekne turu ve ya nehir turu yapabilirsiniz. Ağvada bulunan plajlar arasında Kilimli, Sofular, Akçakese ve İmrenli Plajı yer almaktadır. Ağva Otellerinde konakladığınız süre boyunca bu plajlarda deniz,kum,güneş üçlüsünün keyfini çıkartabilirsiniz.

Ağva Otellerinin fiyat aralığı otellerin bulundukları konuma, otellerin sundukları hizmetlere ve mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. İster yazın ortasında ister sonbahar, ilkbaharda ve hatta isterseniz kış mevsiminde bile Ağva da küçük ama sevimli Ağva Otellerinde konaklayabilirsiniz. Ağva her mevsim ayrı güzeldir. Ağva Otellerinin hemen hemen hepsinde yüzme havuzu ve bahçesi bulunmaktadır. Sakin ortamı, doğayla iç içe oluşu sizin huzura ermenizi sağlayacaktır. Ağva Otellerinin çoğunluğu butik oteller türündedir.

Ağvada yapılacak aktivitelerden biri olan balıkçılık, siz balık tutmayı severler için oldukça ideal bir bölgedir. Balık tutma haricinde ceylan, tilki, birçok kuş türü ve yaban domuzu avlama konusunda da oldukça uygundur.Kısacası Ağvaya dört mevsim gidebilir istediğiniz aktiviteyi yapabilir ve dilediğiniz Ağva Otellerinden birinde konaklayabilirsiniz.

Eğer büyük şehirlerden 1-2 günlüğüne bile olsa kaçmak istiyorsanız Ağva’yı ziyaret etmenizi öneririz. Şimdiden keyifli tatiller.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox