Akçay Otelleri

Türkiye’nin yaz tatili denince akla gelen bölgelerinden olan Balıkesir ilinin mis gibi doğası ve havası suyuyla yerli ve yabancı birçok turistin tercihleri arasında yer alır Akçay. Önemli turizm beldelerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Akçay; Altınoluk, Ayvalık ve tertemiz bol oksijenli havası ile bilinen Kazdağlarına yakınlığıyla da oldukça tercih edilen tatil beldelerinden biridir. Balıkesir ilçesinde bulunan kaplıcalar etrafında konaklama açısından her bütçeye hitap edebilen birçok Akçay Otelleri bulunmaktadır.

Akçay’ın en bilinen özelliklerinden biri de bölgede denizin yanı sıra termal su kaplıcalarının da bulunmasıdır. Şifalı sayılan bu termal kaplıcalar birçok hastaya iyi gelmiştir. Özellikle romatizmaları olan hastaların uğradığı kaplıcaların çevresinde de Akçay Otellerine rastlamanız mümkün.

Akçay festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Balıkesir ve bölgesinde de olduğu gibi Akçay da da bölge zeytin ile daha da büyümektedir. Zeytin ağaçları bu bölgede fazlaca yetiştirilmektedir. Bundan dolayı da Akçay halkı geçimini genellikle zeytin ile sağlamaktadır. Bölgede özellikle yaz aylarında nüfus artışı bir hayli fazladır.

Kazdağlarına yakın olmasından dolayı olsa gerek tertemiz bol oksijenli bir havaya ve doğaya sahiptir. Bölgeye turist çekmesinin en önemli etkenlerinden biri de havası, doğası ve geniş kumsalları ile berrak denizidir. Akçay denizden çıkan artezyen suları ile de oldukça bilinmektedir.

Akçay Otelleri birçok bütçeye hitap edebilen ve birçok seçenekteki otellerden oluşmakta olup aralarından Akçay pansiyon, Akçay apart ve ya Akçay resort otelleri de bulabilmeniz mümkün. Eğer daha lüks bir konaklama arayışında iseniz Akçay Otelleri 5 yıldızlı olanlara göz gezdirebilir ve bu otellerden birine karar verdikten sonra konforlu bir konaklama geçirebilirsiniz.

Akçay, Balıkesir iline bağlı olan Edremit ilçesine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Akçay merkez de birçok hediyelik eşya dükkanları bulunmakta buralardan sevdiklerinize ve ya kendinize hediyeler alabilir, kafe ve restoranlarda kahvenizi yudumlayabilir ve ya bölgedeki balık restoranlarında balık keyfi yapabilirsiniz.

Balıkesir Akçay Otellerinde konaklama planınız varsa özellikle yaz mevsiminde düşünüyorsanız en kalabalık dönemini yaz aylarında yaşadığı için otellerin erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Bölgeye ait Sarıkız adında Efsane de bulunmaktadır. Sarıkız efsanesi rivayete göre çok güzel sarışın bir kız Güre bölgesinde yaşarmış, halkın kızın güzelliğini kıskanmasından dolayı durumdan üzülen babası kızı İda Dağına göndermeye karar vermiştir. Bir süre sonra kızını özleyen baba İda Dağına doğru gider. Baba kızını bulur ve babası kızdan su ister deniz suyundan elleriyle babasına içirir ve o günden bu yana bu dağlara Kazdağları, en yüksek kısmını da adını efsaneden aldığı söylenen Sarıkız Tepesi denilmektedir. Ve Akçaydan efsanenin oluşturduğu artezyen suları günümüzde de çıkmaktadır.

Adeta bu tatlı su kaynakları Sarıkız Efsanesinin doğruluğunu kanıtlar gibi. Günümüzde de Akçay halkı da bu derinliklerden çıkan suyu tüketmekte ferahlamaktadır.

Balıkesir Akçay Otel fiyatları genellikle yaz aylarında lüks diyebileceğimiz 5 yıldızlı Akçay Otellerinde artış gösterebilmektedir. Pansiyon ve ya apart otellerin fiyatları daha uygun olmakta ve hemen hemen her bütçeye hitap edebilmektedir. Ayrıca Akçay Otellerinin fiyatları sundukları hizmete göre yani otelde havuz, sauna odası, masaj gibi hizmetlerin bulunması ile artış yönünde değişiklik gösterebilmektedir. Akçay Otellerinde konaklamak ve bu güzel havası ile deniz kum güneş üçlüsünden yararlanmak istiyorsanız erken rezervasyon yapmayı unutmayın deriz. Akçay da şimdiden keyif ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox