Akyaka Otelleri

Türkiye’nin en fazla tercih edilen ve en çok turist çeken tatil beldelerinden biri olan Muğla ilinin şirin ilçesi Ula ya bağlı tatil beldelerinden biri Akyaka. Gökova Körfezinde yer alan Akyaka oldukça şirin bir tatil beldesidir. Özellikle yaz aylarında Muğla ve çevre civarlarda konaklayanların en başta tercih ettikleri sakin ve huzurlu tatil beldelerinden biri olan Akyaka da çevrede bulunan Akyaka Otellerinden seçeceğiniz herhangi bir otel de konaklayabilirsiniz.

Doğayla iç içe sakin huzur veren ve aynı zamanda birçok balık restoranının ve konaklama merkezinin bulunduğu Akyaka da kendinize hem doğadan kopmamış hem de deniz kum güneş üçlüsünden faydalanabileceğiniz bir tatil imkanı yaratmış  olacaksınız.

Akyaka da bölgeye yakın bulunan gezilecek yerler arıyorsanız mutlaka buz gibi soğuk Azmak Nehrine uğramanızı tavsiye ederiz. Nehir üzerinde isterseniz sakin ve huzur içinde sabah kahvaltınızı yapabilir doğayla iç içe olmayı seviyor ve sportif bir ruha sahipseniz nehir etrafında yürüş yapabilir ve nehrin tekne turlarına katılabilirsiniz.

Akyaka da bir başka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olan ve tarihi kalıntıları da içeriğinde bulunduran doğal kumsalı ile Sedir Adasını ziyaret edebilir ve orada denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Özellikle evin iç dizaynının Osmanlı mimarisinden fırlamış gibi duran dış kısmı ise tahtadan oluşan ödüllü Nail Çakırhan Evi’ni ziyaret edip görmeden Akyakadan ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Bu evde adeta tarih, kültür, sıcaklık ve samimilik hepsi bir arada sergilenmiştir. Geniş ve doğayla iç içe bir araziye konumlanmış olan bu ev içerisinde şömine de bulundurmaktadır.

Ayrıca dalış yapmayı seviyorsanız gündüz berrak denizin altında birçok balık türü ile karşılaşabilirsiniz. Akşam ise Akyaka da batan güneşin eşsiz güzelliğini keyifle izleyebilirsiniz.

Akyaka da yer alan en ünlü plajlardan biri Akyaka Plajı diğerleri ise Akbük Plajı ve Çınar Plajı olarak geçmektedir. Küçük ama oldukça temiz olan Akyaka Plajları birçok turist tarafından tercih edilmekte ve beğenilmektedir.

Akyaka da doğa sporlarını sevenler için alternatif oldukça çoktur. Bu sporlar arasında yamaç paraşütü, rüzgar ve aklınıza gelebilecek birçok türde ki su sporlarını yapabilirsiniz.

Altından nehir sularının aktığı restoranlarında taze balık yemenin ve ya çay, kahve keyfi yapmanın tadına bakabilirsiniz.

Akyaka Otelleri genellikle doğayla ve çevreyle uyum sağlayan doğanın bozulmasına izin vermemiş otellerden oluşmaktadır. Bu uyumu görünce eminiz çok sevineceksiniz. Akyakadaki Oteller genellikle bölgenin merkezinde konumlandırılmıştır.

Akyaka Otelleri misafirlerine birçok açıdan seçenekler sunmaktadır. Akyaka Otelleri herşey dahil seçenekleri mevcut iken bölgedeki samimi ve kaliteli Akyaka Butik Otellerine de göz atabilir ve konforlu bir konaklama geçirebilirsiniz. Akyaka Otelleri fiyatları her bütçeye uygun fiyat aralığındadır. Akyaka Otelleri en yoğun dönemini yaz aylarında yaşadığından dolayı fiyat artışı da bu dönemlerde olmaktadır. Fiyat aralığı genellikle Akyaka Pansiyon fiyatları 2017 de daha uygun olup 50-150 tl arasında değişmektedir.

Misafirlerine tüm hizmeti sunmayı amaçlayan Akyaka Otellerine özellikle yaz aylarında oldukça revaçta olduğunu göz önünde bulundurursak erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Sakin ve huzur arayanlar için Akyaka da bulunan Akyaka Otelleri şimdiden keyifli huzur dolu doğayla iç içe bir tatil geçirmeni

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox