Alaçatı Otelleri

Yazın en çok tercih edilen tatil beldelerine sahip Türkiye’nin en gelişmiş nüfusa sahip 3. şehri olan İzmir’in tatlı ilçesi Çeşme de bulunan Alaçatı İzmir’e yaklaşık 82 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Alaçatı havası, suyu, begonvillerle bezenmiş taş evleri, arnavut kaldırımları ve kendine has güzel sokakları ile mutlaka herkesin en az bir kez gidip görmesi gereken tatil beldesidir. Alaçatı da taş evlerinin ve sokaklarının yanı sıra birçok Alaçatı Butik Otelleri bulunmaktadır.

Her mevsim ayrı güzel olan Alaçatı özellikle Hazirandan Eylül aylarına kadar yaz mevsimi döneminde oldukça cıvıl cıvıl ve hareketlidir. Doğasıyla da insanı kendine çeken Alaçatı’nın bir sokağından diğer sokağ  ına geçmekten ayrı bir keyif duyacaksınız. Rüzgar sörfüne ayrı bir merakı ve ilgisi olanların ilk olarak tercih ettikleri beldelerden biridir Alaçatı. Unutmadan söyleyelim Alaçatıya giderken mutlaka yanınızda fotoğraf makinesi getirmenizi tavsiye ederiz.

Alaçatı’nın en meşhur ve sevilen kısmı pembe, mor çiçekleri ve begonvilleri ile süslenmiş görüntüsü taşıyan taş evleri ve arnavut kaldırımlarıdır. Alaçatı Butik Otelleri de bu evlere ve bölgeye uygun biçimde dizayn edilmiştir. Aynı şekilde Alaçatı taş otelleri şeklindeki Alaçatı Butik Otellerini görünce çevreyle uyum içinde olması sizi çok sevindirecek.

Alaçatının en bilinen ve sevilen bir diğer özelliği ise denizinin sörf sporunu uygun olmasıdır. Sörf tutkunları için adeta cennet olan Alaçatı denizi oldukça temiz ve genellikle dalgalıdır.

Alaçatı da bulunan plajlar ; Aya Yorgi Plajı, Mocco Beach ve Kum Beach olmak üzere en çok tercih edilenlerdendir.

Alaçatı da gezilecek yerler başta Alaçatı çarşı ve sokaklarıdır. Hacı Memiş sokağında antikacıları ziyaret edebilir ve aynı zamanda kahve içebilirsiniz. Pazaryeri Camisine gidebilir, taş evlerin çiçeklerle süslendiği Kemalpaşa caddesinde dolaşabilir ve o anın fotoğrafını çekebilirsiniz.

Yaz ayları bir başka güzel olan Alaçatı da özellikle ot festivalinin yapıldığı Nisan ayında da ziyaret edebilir ve ilkbahar da daha sakin bir Alaçatı görebilirsiniz.

Alaçatı Butik Otelleri genellikle Alaçatı Çarşıda yer almakta olup çarşıya yakın olan kısımlar da da uygun fiyatlarda çeşitli butik otelleri bulunmaktadır.

Alaçatı Butik Otellerinin sunduğu hizmetler ve konumlandığı yere göre fiyatlarda farklılıklar da görülebilmektedir.

Alaçatı Butik Otelleri genellikle içeriğinde misafirlerine klimalı odaları, temiz banyoları, bahçesi ve sabah kahvaltıları da dahil olmak üzere hizmet sunmaktadırlar. Sabah kahvaltılarında genellikle her Alaçatı Butik Otellerinde, pansiyonlarında ve hatta bölgedeki restoranlarda ev reçelleri, peynir ve üzerinde böğürtlen sunmaktadırlar. Ayrıca Ege mutfağından lezzetler sunan Alaçatı Butik Otellerinde zeytin ve zeytinyağlı yemeklerin tadına da bakabilirsiniz.

Bölgede oldukça fazla bulunan Alaçatı Butik Otelleri genellikle 16 odadan oluşmakta ve 2 veya 3 katlı olmaktadır. Alaçatı Butik Otellerinde ister aileniz ile ister arkadaşlarınızla rahatlıkla konforlu bir şekilde konaklayabilirsiniz.

Alaçatı Çarşısının içinde yer alan Alaçatı Butik Otelleri fiyat açısından daha yüksek olabilmektedir. Eğer daha uygun fiyatta bir konaklama istiyorsanız çarşının dışında yer almakta olan birçok Alaçatı Butik Otellerine göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca butik oteller dışında başka konaklama anlayışına sahip olanlar Alaçatı Otelleri 5 yıldızlı her şey dahil türündeki otellere de göz gezdirebilirler.

Geceleri daha kalabalık olan Alaçatı çarşı da adım atmak için zorlanacak gündüzleri ise dünya markalarının ve yörenin kendine has kıyafetleri gümüşçü dükkanlarının olduğu sokaklarında gönlünüzce gezip vakit geçirebilirsiniz. Alaçatı çarşı da dinlenip kahve yudumlayabileceğiniz ve ya yemek yiyebileceğiniz birçok restoran ve kafe bulmaktadır.

Bir gelenin bir daha gelmek istediği bu şirin ve güzel belde Alaçatı da şimdiden keyifli ve huzurlu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox