Alanya Otelleri

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın en güzel ve turistik şehirlerinden biridir Alanya. Gelişmiş şehir özelliğine sahip olan Alanya tam bir turistik tatil beldesidir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı özellikle Rus ve Alman turistlerin en çok tercih ettikleri bu gelişmiş tatil beldesi Antalya’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olma özelliğini devam ettirmektedir. Alanya Otelleri özellikle yaz aylarında dolup taşmaktadır.

Alanya da gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelen Alanya Kalesi 250 metre kare yüksekliğindedir. Oldukça tarihi olan bu yapı da Helenistik dönemden eserlere de rastlamak mümkündür.

Gezilip görülmesi gereken yerlerini sıralayacak olursak; tarihi açıdan önemli olan Selçukluların ilk tersanesi olma özelliğine sahip girişi ücretsiz olan Tersanesi, onarılmış ve limanda yer alan Kızılkule, tersaneyi korumak amaçlı yapılmış olan 10 metre yüksekliğinde tersanenin yanında bulunan Tophane, 13. yüzyıldan kalma olan Şarapsa Hanı, Kesikbel mevkinde yer alan Kargı Hanı, harika bir manzaraya sahip olan Alara Kalesi, Osmanlı döneminde yenilenmiş olan Süleymaniye Camisi ve duvarlarında Selçuklu döneminden resimlerin kaldığı görülen Ehmedek Kalesi yer almaktadır.

En çok bilinen ve gidilmesi gereken plajlarından biri ise İncekum Plajıdır. Bu plajın ünlü olmasının en önemli ayrıntısı ise kumların altın sarısı renginde olmasıdır. İncekum plajı yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda ve incedir. Plajın masmavi berrak denizle buluşan kum sahilinde denize girmek ve güneşlenmek sizlere ayrı bir keyif verecektir.

Alanya merkezde birçok eğlence mekanı, bar ve restoranlar bulabilirsiniz.Alanya merkezde gezerken kendinize ve ya sevdiklerinize hediyelik eşyalar bulabileceğiniz birbirinden farklı dükkanlar bulabilmeniz mümkündür.

Alanya Otelleri  her şey dahil sisteminde otellerden oluşmaktadır. Alanya Otellerinde yemek seçenekleri ise dünya mutfağından Türk mutfağına her çeşit ürünü bulabileceğiniz türdendir.

Alanya’nın gece hayatı bölgede bulanan birçok eğlence mekanı, bar ve restoranlardan yerli ve yabancı turistlerin oldukça eğlenceli vakit geçirebileceği alanlar bulunmaktadır.

Alanya Otelleri açısından bakıldığı zaman oldukça geniş gerek 4 yıldızlı gerekse 5 yıldızlı her şey dahil sisteminde otellere sahiptir. Alanya Otellerine konaklamak için hemen hemen her tatil beldesinde olduğu gibi burada da önceden rezervasyonda yaptırmak her zaman için daha sağlıklı tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Alanya Otelleri otel fiyat açısından erken rezervasyon şeklinde daha uyguna gelecektir. Alanya Otelleri 5 yıldızlı ultra her şey dahil ve Alanya Otelleri 4 yıldızlı şeklinde otellerinden de yararlanabilirsiniz. Merkezde bulunan Alanya merkez otelleri neredeyse denize sıfır sahile oldukça yakın otellerdir. Şimdiden bu turistik beldemiz Alanya da iyi tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox