Ankara Otelleri

Türkiye’nin başkenti ve en fazla nüfusa sahip ikinci şehirlerinden biri olan Ankara da kışlar çok sert yazlar ise sıcak geçmektedir. Ankara da yaşayan ve ya ziyaret eden herkes buranın soğuğu başkadır derler. Ülkemizin başkenti ve kalabalık nüfusunun olmasının yanı sıra tarihi zenginliklere ve birçok kültürel ve de siyasi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Her sene yerli yabancı birçok turistin ziyaret ettiği Ankara da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün naşının bulunduğu Anıtkabir de burada yer almaktadır. Ankara da gezerken konaklayabileceğiniz Ankara Otelleri başta merkez de yer almak üzere yakın olan diğer illerinde de bulunmaktadır.

Ankara’nın tarihi Hititlere uzanmaktadır. Tarihte hem Romanın hem de Bizans’ın idaresinde olmuştur. Daha sonra da Osmanlı İslam Ordusu Ankara’yı ele geçirmiştir. Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir..

Ankara da gezilecek yerler arasında özellikle tarihi önemi olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün naşının bulunduğu Anıtkabir’i mutlaka görmelisiniz. Atatürk Müzesini ziyaret listenize eklemenizi öneririz.

Ankara da birçok tarihi önem taşıyan müze bulunmaktadır. Bunları mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu müzeler; Ankara Etnografya Müzesi, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Ankara Resim Heykel Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi ve Kurtuluş Savaşı Müzesini ziyaret edebilir tarihi özelliklerini ve önemini yakından ve derinden hissedebilirsiniz.

Akşam eğlence mekanlarına gitmek isterseniz Ankara da birçok kafe, bar ve çay bahçesi bulunmaktadır. Buralarda aileniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz.

Ankara da gezip dolaşabileceğiniz dünyaca ünlü markaların olduğu avm ve dükkanlarda istediğiniz kadar vakit geçirebilir sevdiklerine ve kendinize hediyeler alabilirsiniz.

Kaplıca yönünden de birçok seçeneği bulunan Ankara da Kızılcahamam Kaplıcası, Ayaşlı Kaplıcası ve Dutlu Tahtalı Kaplıcasını ziyaret edebilir şifalı sulardan sağlıklı ve yenilenmiş bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Ankara’nın doğal güzelliğinden biri olan yemyeşil sıra sıra dizilmiş ağaçları, mis gibi havası ve kuş cıvıltılarının tatlı sesinin verdiği huzur ile Eymir Gölünde doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle mangal yapabilir hatta kamp kurabilirsiniz.

Aynı isimle Artvin de de bulunan Ankara’nın Karagöl’ü adeta kartpostal ve ya ressamın tuvalinde çizilen resim gibi görünmekte ve Eymir gölü kadar popüler ve ziyaret edilen bölgelerden biri olmaktadır. Doğayla iç içe olacağınız Karagöl de piknik yapabilir temiz havada yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Genellikle Ankara merkez de yer alan Ankara Otelleri  5 yıldız ve ya 4 yıldızlı her şey dahil otelleri barındırmaktadır. Misafirlerine lüks bir konaklama anlayışı sunan Ankara Otelleri aynı zamanda modern biçimde dizayn edilmiş odaları ile de göz doldurmakta ve misafirlerine en iyi hizmeti sunmaktadır.

Konaklamak istediğini Ankara Otellerinin fiyatları bulundukları konuma ve misafirlerine sundukları hizmete göre değişiklik gösterebilmektedir. Lüks Ankara Otellerinin fiyatları butik oteller ve ya pansiyonlara göre daha yüksek bir fiyat gösterebilmektedir. Ankara pansiyon fiyatları daha düşük bütçeli misafirlerin tercih edebilecekleri türdedir.

Ankara Otellerinin sundukları hizmet odaların özel banyoları, jakuzi, kapalı havuz, klima, wifi, sauna ve buhar odaları ve sabah kahvaltıları şeklindedir. Ayrıca manzaralı odaları ve balkonlu odalarının fiyatları diğer odalarına farklı olabilmektedir.

İstanbul gibi büyük şehirlerden biri olmasının avantajını her şeyin adeta elinizin altında olması ile görebilirsiniz. Ankara ucuz oteller bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Gelişmiş olan Ankara’nın merkezinde konaklamak için birçok gelişmiş Ankara Otelleri  bulabilirsiniz.

Ankara Otellerinin fiyatları  geniş bir yelpazede olup sundukları hizmete göre farklılık gösterebilmektedir. Genellikle 50 – 500 tl arası değişebilen otel fiyatları hemen hemen her bütçeye uyum sağlayabilmektedir.

Size ne uygun Ankara Otellerinden birini seçerek konaklayabilirsiniz ve erken rezervasyon seçeneğini de kullanabilirsiniz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox