Assos Otelleri

Assos göreni kendine hayran bırakan tarihiyle doğal güzellikleri tatil yapmayı sevenleri doyum noktasına ulaştıran Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinde yer almaktadır. Midilli adasının tam karşısında bulunan Assos tarihi ve antik kentiyle gören herkesi büyüler. Behramkale tabelasını görünce Assos’a gelmişsiniz demektir. Antik kent kalıntılarından dolayı Yunan esintileri taşıyan bu tatil beldesinde gezilecek görülecek birbirinden güzel alan aynı zamanda konaklanacak birbirinden çeşitli Assos Otelleri bulunmaktadır.

Assos da hava ne kadar sıcak olursa olsun asla bunaltacak seviyelere yazın bile çıkmamaktadır. Havası, doğası ve suyuyla mutlaka bir kere bile olsa bulunmanız gereken tatil beldelerinden birisidir.

Assos’a gidince yapılması gerekenler listesi çıkartırsanız hiç fena yapmamış olursunuz. Öyle ki Assos da gezilmesi gereken birçok tarihi güzellikte bölge bulunmaktadır. Bunların başında Behramkale Köyü gelmektedir. Bölgede yaşayanların Behram köyü diye de adlandırdıkları taş evlerin bulunduğu Behramkale Köyü her sene yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen yaklaşık 100-150 hanelik bir köydür. Büyük şehirlerin tam zıttı olan adeta her sokaklarından doğal yaşam fışkıran bu köyü Assos gezilecek görülecek yerleri arasındadır.

Assos da gezilecek yerler arasında harika koyları bulunmaktadır. Yemyeşil doğa harikası görüntüsü ile upuzun kumsalı boyunca yürüyebileceğiniz hatta denize girebileceğiz Kadırya Koyu bunlardan bir tanesidir.

Sanırız Assos da en çok ziyaret edilen ve görülmesi gereken yerlerden biri de Assos Antik Kentidir. Antik Kentin yapılarını görünce günümüze kadar gelmiş olması ve bu tarihi güzellik karşısında insanı kendisine hayran bırakıyor. Antik Kent kalıntıları yanı sıra agora, tapınak ve sarnıçları da görebilirsiniz. Kendiniz adeta Yunan mitolojisinde gibi hissedeceğiniz Assos Antik Kenti mutlaka ziyaret etmenden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Assos daki koylardan bahsetmiştik, Assos Otelleri Kadırga Koyuna yakın konumlandırılmıştır. Bölgede bulunan bir diğer koy ise Sivrica Koyudur. Burada da dilerseniz denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca Assos da bulunan Athena Tapınağına uğramayı da unutmayın deriz. Tapınağın yanı sıra Truva atının bulunduğu Truva Antik Kentini de gezebilirsiniz.

Assos gerek tarihi gerekse tertemiz bol oksijenli havası ile adeta sizi kendine hayran bırakacak bir gidenin bir daha gitmek isteyeceğini beldelerden biri haline gelecektir.

Assos Otelleri şehir merkezinde de yer almaktadır. Assos yaz aylarında en yoğun dönemini yaşadığı için eğer tatil planınızda Assos ta tatil yapmak varsa önceden rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneririz. Erken rezervasyon tercih ettiğiniz konforlu Assos Otellerinden birinde konaklamanız demektir.

Assos Otelleri özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akınından dolayı en dolu zamanını yaşamaktadır. Bunu düşünerek Assos Otellerinden yazı geçirmek istiyorsanız Nisan – Mayıs aylarında erken rezervasyondan yararlanabilirsiniz.

Kadırga Koyunda da yer alan Assos Otellerine bakarak dilerseniz bu otellerden birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Assos Otelleri genellikle küçük olup bölgeyle uyum sağlayan samimi ve sıcak Assos butik oteller ve Assos pansiyonlar türündedir. Eğer daha lüks bir arayış içerisinde iseniz her şey dahil sisteminde 5 yıldızlı Assos Otelleri bulmanız pek mümkün olmayacaktır. Assos Otellerinde misafirlerinin de gözden kaçırmadığı bölgeyle uyumlu bir mimari ve yapıya sahip olması hem bizleri hem yöre halkını oldukça sevindirmektedir.

Assos Otellerinde Çanakkale yöresinin kendine özgü lezzetlerini sabah kahvaltılarında ve ya romantik akşam yemeklerinde tadabilirsiniz. Özellikle yöreye ait zeytinyağlı yemeklerin tadını Assos Otellerinde deneyebilirsiniz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox