Bodrum Otelleri

Türkiye’nin tatil denince akla ilk gelen yerlerinden biridir Bodrum. Özellikle yaz aylarında tatil denince akla Bodrum gelir. Muğla iline bağlı olan Bodrum yerli yabancı birçok turistin vazgeçilmez tatil duraklarından biridir. Yerli yabancı ünlü ünsüz herkesin ilk tatil tercihlerinden biri olan Bodrum her sene aynı istikrarla tercih edilmeye devam etmektedir. Bodrum Otelleri de Bodrum severlerin her zevke uygun bulabilecekleri konaklama seçeneklerinden sahiptir.

Bodrum’un en çok tercih edilen illerinden bahsedecek olursak buralar; Bitez, Yalıkavak, Türkbükü, Güvercinlik ve Gümüşlüktür. Bodrum’un sembolik bembeyaz evleri, masmavi temiz suları ve yazın nem oranının düşük olduğu tertemiz havasında harika bir tatil geçirmeyi kim istemez ki..

Deniz kum ve güneşin harika bir şekilde birleştiği Bodrum da gezilecek görülecek yerler oldukça fazladır. Bunlardan en çok bilinen ve turistler tarafından ziyaret edilenleri ; başta Bodrum’un olmazsa olmazlarından biri haline gelen Bodrum Kalesi merkezde bulunmaktadır.

Bodrum da iki girişi bulunan Bodrum kalesinin içinde bulunan Sualtı Arkeoloji Müzesi oldukça zengin koleksiyona sahip olup bu müzede 14 tane sergi salonu bulunmaktadır. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesinde Serçe Limanı, Şeytan Deresi, Uluburun ve Yassıada da sergilenmektedir. Ayrıca Karyalı Prenses Salonu kazı sırasında bulunan kalıntılardan oluşmakta ve sergilenmektedir. İngiliz Kulesi, Doğu Roman Batığı, Cam Batığı, Cam Salonu, Uluburun Batığı ve Zindan müzede sergilenen ve  görülmesi gereken sergilerden sadece birkaçıdır.

Tektaş Cam Batığı ise görülmeye değer ve Bodrum Kalesinde bulunan en görkemli kulelerden biri olan Fransız Kulesinde yer almaktadır.

Bodrum da bulunan müzelerden bir diğeri ise ünlü ses sanatçısı Zeki Müren’e aittir. Aynı zamanda son yıllarında konakladığı Zeki Müren Müzesinde değerli sanatçıya ait birçok eşyayı görebilirsiniz.

Bodrum da yer alan bir başka müze ise Mausoleion Müzesidir. Dünyanın 7. harikalarında biri olduğu için oldukça dikkat çekmekte ve ziyaret edilmektedir.

Bodrum da katılabileceğiniz birçok tekne turu bulunmaktadır. Birçok seçeneği bulunan teknelerden birini seçerek mavi denizlere yolculuk yapabilirsiniz.

Bodrum merkezde gezebileceğiniz birçok hediyelik eşya ve giyim dükkanları bulunmaktadır. Buralardan sevdiklerinize ve kendinize hediyeler edinebilirsiniz.

Bodrumda birçok seçenekte oteller bulabilmeniz mümkün. Bunlardan bazıları daha samimi ve küçük olan Bodrum Butik Otelleri, lüks ve her şey dahil anlayışındaki Bodrum Otelleri, Bodrum Otelleri 5 yıldızlı, Bodrum pansiyon ve Villa türünde konaklama seçenekleridir.

Genellikle 5 yıldızlı ve her şey dahil şeklindeki Bodrum Otelleri en çok tercih edilen ve lüks bir konaklama arayışında olan yerli yabancı turistlerin her sene en çok tercih ettikleri konaklama biçimidir. Bodrum Otellerinin çoğu oldukça kaliteli, lüks ve moderndirler.

Bodrum merkez de birçok Bodrum Otelleri yer aldığı gibi Bodrum’un civarında görülmeye değer ilçelerinde de oldukça revaçta olan Bodrum Otelleri bulunmaktadır.

Sabah konakladığınız Bodrum Otellerinden birinde otelin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanıp denizin ve ya havuzun keyfini çıkarabilir, akşamları ise Bodrum’un bitmeyen eğlencesi ile dolup taşan gece kulüplerinde ve eğlence mekanlarında gönlünüzce eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bodrum Otelleri ve Bodrum merkez otellerinin fiyatları otellerin sunmuş oldukları ayrıcalıklar, odanın manzaralı olması, denize yakınlığı ve tatil yapacağınız mevsime göre değişiklik göstermektedir.

Bodrum Otellerinin fiyatları her sene Bodrumun gelişmesi daha çok yenilenmesi ile fiyatlarda artış gösterebilmektedir. Bodrum Otellerinin en fazla tercih edildiği mevsim yaz  aylarıdır. Yaz aylarında Bodrum da tatil yapma planınız var ise Bodrum Otellerine önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Bodrum da keyifli tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox