Büyükada Otelleri

İstanbul’un kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için kaçış noktası ve dinlenmek isteyenler için en çok tercih edilen adalardan biridir Büyükada. Her mevsim konaklayabileceğiniz Büyükada Otellerinde istediğiniz rahatlık ve konforu yakalayabilirsiniz. Tertemiz havası, oradan oraya giden faytonları ve bisikletle adayı dolaşan insanları ile harika bir görüntü oluşturmaktadır.

Öncelikle İstanbul da yaşayanların daha çok konakladığı ve adeta kaçamak olarak gittikleri ender yerlerden birisidir Büyükada. Ailesiyle beraber dolaşanları, el ele tutuşan sevgilileri ve arkadaş gruplarıyla beraber gelip bisiklet turu yapan liselileri görmek mümkündür Büyükada da. Büyükada  Prens Adalarının en büyüğüdür. Büyükada’nın eski adı Prinkipos yani Yunanca Prens anlamına gelmektedir.

Nüfusu yaklaşık 7500 olan Büyükada  yazları daha çok kalabalık olabilmektedir. Yaz, kış her mevsim ayrı bir güzeldir Büyükada da. Özellikle, her tarafı denizle çevreli olan doğal güzellikteki bölgenin tertemiz havası bile size kendisine çekmeye yetecektir.

Büyükada Otelleri genellikle Büyükada’nın merkezinde bulunmaktadır. Bu doğayla iç içe hissi veren ve tertemiz havasında gün geçirmek istiyorsanız Büyükada Otellerinde önceden yerinizi ayırmanızı tavsiye ederiz. Erken rezervasyon yapabilen Büyükada Otelleri siz misafirlerine harika vakit geçirebileceğiniz konforlu bir konaklama sunmayı kendilerinde hedef olarak belirlemişlerdir.

Büyükada’ya günübirlik gezi amaçlı ziyaret etmeye gelenlerde oldukça fazladır. Ada da ister faytona binebilir isterseniz bisiklet kiralayıp bisiklet turu yapabilirsiniz.

Sahil boyunca bulunan Büyükada Otelleri adanın en güzel yerlerinde konumlandırılmıştır. Birçok yere özellikle restoran, market ve sahile yakınlığı bulunmasından dolayı Büyükada Otellerinde konaklayanlar için ayrı bir kolaylık sağlamaktadır.

Adada yer alan Büyükada Otelleri genellikle oldukça kaliteli ve hatta lüksten hoşlananların tercih edebileceği türden otelleri barındırmaktadır.

Büyükada da yer alan plajlarda istediğiniz gibi vakit geçirebilir denize girebilir ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Büyükada da yer alan evler genellikle köşk ve villa türünde olmakta ve göze hitap etmektedir. Hatta Büyükada Otelleri de genellikle bu köşk tarzında otellerden oluşmaktadır.

Büyükada da gezilecek yerler ilk olarak yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği Rum ve Türk yapılarından kalma olan, ve bugünde kilise olarak kullanılan hatta yürüyerek de çıkılabilen Ayayorgi Kilisesi ve Manastırı bulunmaktadır. Ayrıca mimarisi ile görülmeye değer Meryem Ana Kilisesi de gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Adaya gelenlerin ziyaret ettiği görmeden dönmediği başka bir yer ise ahşaptan oluşan dünyanın en büyük ahşap binası olan görkemli Rum Yetimhanesidir.

Müze olarak kullanılan yazar Reşat Nuri Güntekinin eşyaları’nın sergilendiği evi de gezilip görülecek yerler arasında yer almaktadır.

Ayrıca piknik yapmak isteyenler için piknik alanının bulunduğu ve yemyeşil ağaçların masmavi denizin bulunduğu Dilburnu doğayla baş başa kalmak isteyenler için ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Büyükada’nın tarihinin bir nebze de olsa gözünüzde canlanacağı Rum – Ortodoks Mezarlığı ve Müslüman Mezarlığı ziyaret edilecek yerler arasındadır.

Genellikle sonbahar, kış aylarında Büyükada Otel fiyatları ucuz olmakta ve her bütçeye hitap edebilmektedir. Büyükada butik otelleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Köşk niteliğindeki görkemli Büyükada Otellerinde konaklama planı yapıyorsanız Büyükada Otel fırsatlarına göz atmalı ve erken rezervasyon yapmanızı tavsiye eder şimdiden tertemiz havada keyifli tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox