çanakkale otelleri

Kuzeybatıda yer alan Çanakkale kültürü, tarihi ve geçmişi ile hatırlanan ve Troya kalıntılarının da bulunduğu illerden biridir. Çanakkale dünya tarihinde hatırlanan ve hafızalara kazınan savaşa imza atmıştır. Tarihinden dolayı sadece yaz aylarında değil yılın tüm aylarında oldukça ilgi çekmekte ve yerli yabancı turistleri ağırlamaktadır. Türkiye’nin tarihi ve kültürü bakımından oldukça zengin ve önemli bir yere sahip olan Çanakkale görülüp hatırlanması gereken tarihi kültürü ve temiz havası, güzel doğası ile her yıl binlerce turisti çanakkale otellerinde konaklamaya çekmektedir.

Çanakkaledeki çanakkale otelleri hem şehrin merkezinde hemde Biga, Bergama, Ayvacık, Bayramiç, Eceabat, Ezine ve özellikle Bozcaada gibi şehrin beldelerinde de bulunmaktadır. Bozcaada Çanakkale de en çok ziyaret edilen ilçelerinden biridir. Her sene binlerce turist gelmektedir.

Çanakkale de gezilip görülmesi gereken ve tarihi açıdan da önemli olan yerler arasında Anzak Koyu, Aynalı Çarşı, Çanakkale Şehitliği ve Kilitbahir Kalesi, Çanakkale Deniz Müzesi, Çimenlik Kalesi, Truva Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Piri Reis Müzesi, Namazgah Tabyası gelmektedir.

Aynalı Çarşı, oldukça eski tarihi kültüre sahip 2.Abdülhamid tarafından yaptırılmış ve birbirinden farklı baharatçıların bulunduğu İstanbuldaki Mısır çarşısı benzerliğine sahip küçük bir çarşıdır. Çanakkale de Çarşı Caddesinde bulunan Aynalı Çarşıdan sevdiklerinize ve ya kendinize hediyelik eşya bakabileceğiniz birbirinden farklı dükkan bulunmaktadır.

Çanakkale de gezip görebileceğiniz oldukça müze bulunmaktadır. Bunların başında Çanakkale Deniz Müzesi görülmeye değerlerden biridir. Ayrıca Arkeolji Müzesi ve yine denizcilik ile ilgili olan Piri Reis Müzesini de gezip görebilirsiniz.

Namazgah Tabyası Çanakkale’nin görülmesi gereken değerlerinden biridir. 26 adet bonetten oluşan Namazgah Tabyası Kilitbahir Kalesini geçince az ilerisinde yer almaktadır. Namazgah Tabyasının anlamı “üzeri toprakla örtülü sığınak” demektir.

Çanakkale Truva Heykeli Çanakkale’ye gidip görülmesi gereken bir başka tarihi zenginliklerden biridir.

Çanakkale Otellerinde konaklarken özellikle yaz aylarında gitmeyi planlıyorsanız özellikle gençlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Bozcaada ya bağlı Ayazma Plajlarında dilediğiniz gibi deniz kum ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Plaj oldukça temiz ve berrak denizinden oluşmaktadır. Ayrıca Kilitbahir Plajı ve Çanakkale Halk Plajı Çanakkale de yer alan diğer güzel plajlardan birkaçıdır.

Çanakkale merkez otellerinin yanı sıra küçük beldelerinde yer aldığı Çanakkale, Assos, Bozcaada ve Gökçeada gibi görülmesi gereken arnavut kaldırımlardan taş evlerden oluşan küçük sokaklı beldeleri de gezilmeye değer yerlerdendir.

Lüks ve konforu bir arada sevenlerdenseniz çanakkale otelleri 5 yıldızlı seçenekleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Çanakkale de Oteller butik oteller, pansiyon ve apart şeklinde de olmaktadır.

Özellikle yaz aylarında birçok yerli yabancı turistin uğraması ile çanakkale otelleri dolup taşmaktadır. Bunu göz önünden bulundurarak tatilinizi Çanakkale de yapmayı planlıyorsanız çanakkale otellerinde erken rezervasyon seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Bölgedeki çanakkale otellerinin sundukları hizmetler arasında bölgenin kendine has zeytin ve zeytinyağlı yemeklerinin yanı sıra en bilinen yöresel lezzeti peynir helvasını tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Çanakkaledeki Oteller kaliteli ve samimi bölgeye uygun dizayn edilmiş butik oteller ve pansiyonlardan da oluşmaktadır. Arayışınız daha samimi bir otelse butik otel ve pansiyonları tavsiye ederiz.

Çanakkale de yer alan çanakkale otelleri ve fiyatları Çanakkale de yer aldıkları konuma göre özellikle merkezde daha fazla fiyat artış söz konusu olabilir. Ayrıca Çanakkale Otellerinin misafirlerine sunmuş oldukları hizmetlere göre de farklılık gösterebilmektedir.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox