Cunda Otelleri

Cunda adası yıllardır bilindik özellikle yerli turistlerin en çok tercih ettiği ve sevdiği tatil beldeleri arasında yer alır. Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı şirin mi şirin adası Cunda, rakı-balık-Ayvalık keyfinin en güzel yaşandığı yerlerden biri. Cunda adasındaki bölgeye uyum sağlayan taştan evlerin yanı sıra taştan yapılmış romantik Cunda Otelleri de bulunuyor.

Kendine özgü dokusu, tarihi Rum evleri, dar Arnavut kaldırımlı sokakları, çeşit çeşit mezeleri ve mavi bayraklı sahilleriyle tam bir tatil yeri. Taptaze otların, kekikli sepet peynirlerinin, Ayvalık zeytinlerinin, meyvenin, sebzenin en güzelini bulabileceğiniz bir şenlik alanına dönüşen cumartesi pazarını gezin. Kahvaltınızı, tadını özel unundan alan ve sosis, sucuk, kaşar, turşu gibi bol malzemeyle yapılan Ayvalık ve Cunda’ya özel Ayvalık tostuyla yapabilirsiniz..

Gezilip görümesi gereken yerler ;Ayvalık’ın gözbebeği olan Cunda Adası, renkli kültürü, sarımsak taşı tarihi evleri, tarihi dokusunu oluşturan Taksiyarhis, Agios Yannis ve Panaya Kiliseleri, incecik kumlu mavi bayraklı cennet plajları, sahil boyu Ege’nin en leziz tatlarını sunan restoranları, doğal güzellikleri ve masmavi deniziyle cennetten bir köşe.

Cunda, hem doğal ve tarihi güzellikleri, hem de zengin mutfak kültürü ve deniz, güneş turizmiyle adeta Ege’nin incisi.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox