Cunda Otelleri

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden 8 km uzaklıkta  bulunan Cunda adası tatil ve dinlenme mekanları arasında en sevilen turizm merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.Ayrıca Türkiyenin ilk boğaz köprüsüde 1964 yılında kurulan Ayvalık ile Cunda Adası arasında yer alan köprü özelliğini de taşıyor. Özellikle yaz mevsiminde yüzbinlerce aracın geçtiği köprü de “Türkiyenin ilk boğaz köprüsü” tabelası dikkatlerini çekmiyor değil. Köprü 54 metre uzunluğundadır.Özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan tarihi yapısıyla, taş evleriyle, denizi kumu güneşi ve doğasıyla huzur veren turistik beldemiz Cunda adasında tarihi Cunda Otellerinde konaklamak mümkün.

Cunda adasında bulunan Cunda Otellerinin en bilinen özelliklerinden biri olan tarihi yapısı görüntüsü itibariyle taş oteller küçük ve sevimli doğasıyla çevresiyle uyumlu olması yanı sıra yapılara zarar verilmemiş olduğunu ve bazı yapıların restore edildiğini görmek insanı mutlu ediyor.

Cunda Otelleri, Cunda adasının merkezinde daha yoğun ve çok sayıda yer almakta diğer bir kısmı ise adaya girmeden önce köprü üzerinden geçmeden yer almaktadır.Cunda adasının içinde yer alan Cunda otellerinde konakladığınız da yemek ve gezilecek mekanlar ile ilgili her şey ayağınızın altında olacak.

Cunda adasının en çok  bilenen bir başka özelliklerinden birisi olan balık restoranlarının her sene özellikle yaz aylarında akşamları yer bulabilmek mümkün olmayacak hale gelene kadar kalabalıklaştığını görebilirsiniz. Cunda adasına gidip de balık restoranında oturup rakı balık yememek ve lokma tatlısını tatmamak olmaz diye düşünenlerdeniz. Özellikle yaz akşamları sol tarafında rakı balık mekanlarının sağ tarafında ise dingin denizinin bulunduğu ada yolundan kalabalık fakat bir o kadar da sakin ve huzurlu bir şekilde yürümenize olanak sağlayacaktır.

Cunda otellerinde konaklama harici adanın ve Ayvalık’ın kendine özgü zeytinyağı ve zeytininden oluşan lezzetli kahvaltısının Cundanın mis gibi temiz havasında yemenin ayrı bir keyif verdiğini düşünüyorum.

Cunda Adası otelleri herşey dahil konseptinde oteller bulabilmeniz zor olabilir fakat cunda adası butik otellerinde sabah kahvaltısı, klima, bahçe ve çiçeklerle süslü manzaraya açılan balkonları sundukları hizmetler arasında olmaktadır.

Cunda adasında lüks otel bulabilmeniz pek mümkün değildir. Cunda Otelleri arasında butik oteller ve ya pansiyonlarda yer almaktadır. Yazın başında tatilciler tarafından rezervasyon yapılmaya başlanıyor. Yaz sezonu ise Ekim ayının sonuna kadar devam edebiliyor. Cunda Otellerinde rezervasyonunuzu önceden yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden keyifli tatiller dileriz..

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox