şile otelleri

İstanbul’a 70 kilometre uzaklıkta yer alan Şile birkaç günlüğüne şehir kalabalığı ve gürültüsünden kaçmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Şile havasının yazları serin, kışları ılık olması burayı ayrı bir çekici kılan özelliklerindendir. Şile adını bir kekik türünden almaktadır. Özellikle beziyle meşhur olan Şilenin halkı geçimini şile bezinden ve tarımcılıktan sağlamaktadırlar. İstanbul dan kaçmak isteyenlerin en uğrak noktalarından biri olan Şile 25000 nüfusa sahiptir. Şilede yer alan şile otelleri genellikle şehir merkezinde bulunmaktadır. Şile merkez otelleri

Şilede yer alan en çok gezilmesi görülmesi gereken yerler,  Bizanslılardan kalma yapılardan biri olan Şile Kalesi , Fransızlar tarafından inşa edilen Şile Feneri, bir başka Bizanslılar tarafından inşa edilmiş yapılardan olan Heciz Kalesi ve Hasanlı Köyünde bulunan Sarıkavak Kalesidir.

Ayrıca Şile de görülmesi gereken Mağaralar da bulunmaktadır. Bunlar; Sofular Köyü Mağarası, Mağaraaltı Mağarası, Ocaklıada Mağarası olmak üzere üç çeşittir.

Adını taş ve kayaların arasından çıkan berrak su nedeniyle almış olan Ağlayan Kayalar bir başka görülmesi gereken Şilede yer alan doğa güzelliklerinden biridir.

Şile ve yakınında birçok plaj yer almaktadır. Buralar, Sahilköy Plajı, Ağva  ve Kurfallı Plajı, İmrenli Plajı ve Ayazma Plajıdır.

Şile merkez otellerinde konakladıktan sonra sevdiklerinize ve ya kendinize hediye alabileceğiniz birçok dükkan bu bölgede bulunmaktadır. Bu bölgede özellikle şile bezi almak isteyenlerin rahatlıkla bulabileceği dükkanlarda bulunmaktadır.

İstanbul’a en yakın bulunan doğasının güzelliğiyle ziyaret edilmesi gereken yerlerden olan Şile yaz ve ya kış bölgeye sık sık ziyaretçi çekmektedir. Burada konaklama açısından merkezde bulanan şile otelleri havalar ısınmaya başlayınca özellikle ilkbahar ve yaz aylarından dolmaya başlamaktadır.

Ağva, Şilenin turistler tarafından en çok ilgi gören ve ziyaret edilen bölgesidir.

Şilede butik otellerde yer almaktadır. Bölgede sadece  küçük ve butik oteller türünde olmayan şile otelleri, lüks ve birçok bakımdan zengin misafirlerine  konforlu konaklama olanağı sağlayan şile otelleri de bulunmaktadır.

Merkezde bulunan şile otellerinde konaklamak için her zaman önceden rezervasyon yaptırmakta fayda vardır. Buradaki şile otelleri herşey dahil fiyatları seneden seneye çok değişiklilik göstermemekte olup birçok kişinin bütçesine göre konaklama imkanı bulabileceği türden otellerdir. Özellikle deniz mahsullerinin tadılması gereken şile otellerinde lezzet açısından birçok çeşit bulunmaktadır. Bunlar deniz mahsullerinden ; çinekop, lüfer, sardalya, palamut, mezgit ve hamsi özellikle taze şekilde lezzetine bakabileceğiniz ürünlerdir. Özellikle ilkbahar ve yaz  aylarında şile otellerinin dolabileceğini göz önünde bulundurarak dilediğiniz şile otelinde yerinizi önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın deriz. Şimdiden keyifli tatiller..

 

  0 of 5 (no review )
  Casa Lavanda Boutique Hotel

  Ulupelit Mahallesi, Seçkin Sk. No:2, 34980 Şile/İstanbul

  0 of 5 (no review )
  Greenline GuestHouse

  Yakuplu Sapagi no:284 Agva Sile Istanbul, 34990 Agva, Turkey

  0 of 5 (no review )
  Kapım Otel

  Ağva Merkez Mah., Yakuplu Cd. No:186, 34991 Şile/İstanbul

  0 of 5 (no review )
  Koru Motel

  Ağva Merkez Mahallesi, Karaağaç Cad. Lise Yolu No:23, 34990 Şile/İstanbul

  0 of 5 (no review )
  Kurfal Otel

  Plaj Cad No:35 Istanbul, 34990 Ağva, Türkiye

  0 of 5 (no review )
  Lethe Exclusive Hotel

  Yakuplu Cad. No:250 Sile , 80200 Agva, Turkey

  0 of 5 (no review )
  Paradise Otel

  Ağva Merkez Mahallesi, Yakuplu Caddesi, Göksu Deresi Kenarı, No:21, 34990 Ağva/ Şile/Şile/İstanbul

  0 of 5 (no review )
  Park Mandalin

  Yakuplu Cad. No:246 Agva Sile, 34990 Ağva, Türkiye

  0 of 5 (no review )
  Piccolo Mondo

  Kurfallı Köyü Nehir Boyu Cad. No: 11 , 34990 Ağva, Türkiye

  0 of 5 (no review )
  Riverside Club

  Ağva Merkez Mahallesi, Yakuplu Cd. No:142, 34100 Şile/İstanbul

  0 of 5 (no review )
  Shelale Otel

  Kurfallı Mahallesi, kurfallı mahallesi Erseven Sokak No:89, 34980 Şile/İstanbul

  0 of 5 (no review )
  Tartaruga Motel

  Dolmabahce Cad. Bahceler Sok .No:57 Agva Mah. Sile Istanbul , 34990 Ağva, Türkiye


Total: 16 hotels .    Showing 1 - 12 view all

Search for Hotels

Not what you're looking for? Try your search again