İzmir otelleri

İstanbul dan sonra en çok sevilen en çok ziyaret edilen ve tatil bakımından da en fazla yerli yabancı turistin ziyaret ettiği, doğasıyla, havasıyla, suyuyla, insanlarının güler yüzlü oluşuyla güzel İzmir deyince akla ilk gelenlerden deniz, kum, güneş üçlüsünün en çok yakıştığı tatil beldelerinden biridir. Ege bölgesinde yer alan İzmir, İstanbul dan sonra yerleşim ve nüfus olarak ülkemizin en büyük üçüncü şehri olmaktadır. İstanbul gibi büyük ve gelişmiş bir şehirdir İzmir. Gerek Ege mutfağından gerek tatil olanağından gerekse konaklanacak İzmir otelleri bakımından ziyaret edilip görülmesi gereken şehirlerden birisidir İzmir.

İzmir turizm açısından en önemli şehirlerimizden birisidir. İzmir de birçok noktaya uçabilen hava alanı Adnan Menderes Hava Alanı yer almaktadır. İzmir gezmekle bitmez ama biz en meşhur ve görülmesi gereken bölgelerini sizler için kısaca açıklayalım. 25 metre uzunluğundaki 4 giriş üzerinde 68 sütunu bulunan Alman imparatoru tarafından hediye edilmiş olan İzmir Saat Kulesi İzmir’in merkezinde bulunan en çok dikkat çeken yapılardan biridir.

İzmir ucuz oteller bakımından en yakın bulabileceğiniz Alsancak da ki İzmir Alsancak otellerine göz atabilirsiniz.

İzmir otelleri her bütçeye hitap edebilmekte ve Türkiye’nin en lüks otellerinin de bulunduğu ve bir önceki seneye göre İzmir otellerinin fiyat aralığında büyük ölçüde değişme oranı görülmediği de gözlenmiştir.

İzmir otellerinin fiyatları genellikle mevsimlere göre ve ya otellerin sunduğu içeriklere göre değişmektedir. Gerek şehir merkezide gerekse ilçelerde de birçok İzmir otellerine rastlamanız mümkün.

Genellikle İzmir otellerinin küçük ve butik otel türünde olanları daha düşük bütçede konaklama imkanı sunmaktadır. Daha samimi bir ortam sunan butik otelleri de tercih edebilirsiniz.

Eğer lüks bir konaklama arayışında iseniz İzmir merkez otellerine bakabilir ve ya şehrin merkezinde daha yoğun bir şekilde yer alan birbirinden kaliteli ve modern dizayna sahip lüks İzmir otelleri her şey dahil türündeki otellere de bakabilirsiniz. Lüks tarzdaki İzmir otelleri merkez de yoğun olduğundan dolayı havuzu daha birçok ayrıcalığı bulunan bu otellere deniz ve ya alışveriş bakımından birçok yere yakınlığı bulunmaktadır. Buralarda sabahları yürüyüş yapabilir birçok dünya markalarının ve de küçük takı dükkanlarının da bulunduğu dükkanlarda vakit geçirebilirsiniz alışveriş yapabilirsiniz.

İzmir’in en çok ziyaret çeken ve tatil beldesi açısından zengin olan ilçeleri; Alsancak, Bornova, Konak, Buca, Dikili , Foça, Urla, Alaçatı, Çeşme, Menemen, Karaburun, Tire, Ödemiş ve Karşıyakadır.

Atatürk Anıtı, Camiler’i, Hükümet Konağı, Konak Pier’i, Elhamra Sineması, 1993 yılında yapılan Milli Kütüphanesi, Roma dönemine ait yapılardan olan Agorası yine Roma ve Bizans döneminde yapılmış olan hala izler taşıyan Kadifekalesi İzmir de görülmeye değer yerlerdir.

Ayrıca konakladığınız her İzmir otellerinde bulunan yörenin en meşhur olan zeytinyağı ve zeytinini sabah kahvaltılarında tadabilir akşam yemeklerinde hafif, sağlıklı ve oldukça lezzetli olan zeytinyağlı yemeklerinin lezzetine doyabilirsiniz.

Tarihi ve doğasıyla her ziyaret edeni kendine hayran bırakan İzmir görülmeye değer Ege’nin en güzel şehirlerinden biridir. Sizde bu güzel şehirde bulunan İzmir otellerinde konaklamak istiyorsanız bu oldukça gelişmiş ve cıvıl cıvıl kalabalığı olan şehirde konaklamayı istediğiniz otelde önceden rezervasyon yaptırmayı unutmamanızı önerir şimdiden keyifli tatiller dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox