Çeşme Otelleri

İzmir denince akla ilk olarak gelen tatil beldelerinden biridir Çeşme. Havası, suyu, iklimi, nefis Ege mutfağı, konforlu konaklama yerleri, gezilecek görülecek mekanları ve sıcakkanlı insanlarıyla gidilip görülmesi ve tatil yapılması gereken beldelerden biridir. Gezilip görülecek mekanları arasında sevimli mimarisi ve sörf tutkunlarının uğrak yeri Alaçatısı, 2. Beyazıt tarafından yaptırılmış Çeşme Kalesi, adını almış olduğu ve mimarisiyle ünlenen çeşmeleri, Hacı Memiş Camiisi, kaplıcaları, köyleri ki en bilinen görülmesi gereken Ildır köyü ve doğal plajları yer almaktadır. Gidince kalmamak mümkün olmadığı için en az 1 gece bile olsa çeşme otellerinde konforlu bir şekilde konaklayabilirsiniz. Ildır köyü sınırları içerisinde bulunan ve antik çağdan günümüze ulaşmış olan Erythral Antik Kenti gezilip görülmeye değer yerlerden biridir.

Ayrıca Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından inşaa edilen Kervansaray restorasyon çalışmalarından sonra otel olarak kullanıma sunulmuştur. Yunanistan sınırları içerisinde olan Sakız adası Çeşmeye 8 mil uzaklıktadır. Çeşmede gezip görülecek yerler dışında yapılacak aktiviteler de yer almaktadır. Bunların başında koylara uğrayan tekne turlarına katılabilir, Çeşmeyi boydan boya yürüyerek gezebilir, Çeşme Marinada dolaşabilir, Alaçatı’dan bir anı olarak kendinize gümüş bileklikler, tiril tiril beyaz elbiseler ve ya eşinize dostunuza hediyelik eşyalar bakabilirsiniz.

Çeşme denince akla ünlülerin tatil mekanlarından biri olarak gelir. Çeşme oldukça gelişmiş bir tatil beldesidir. Her geçen sene gelişip yeni açılan mekanları gerek gece hayatı olsun gerekse plajları ile en keyifli tatil beldesinden biridir. Bir diğer akla gelen şey ise festivalleridir. Çeşmeye gidince mutlaka özellikle yaz aylarında Haziran – Temmuz da festivallerine katılmayı ihmal etmeyin.

Sunduğu konforlu hizmetiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmiş olan çeşme otelleri misafirlerini kendisine çekmeye her geçen sene bölgeye gelen turist artışından belli etmektedir. Gerek lüks gerekse butik oteller ve pansiyonlar tarzında her türlü bütçeye hitap edebilen çeşme otelleri konaklama açısından rahatlık ve bölgeye özgü lezzetleriyle sabah kahvaltılarında güzellikler sunmaktadır. Çeşmenin merkezinde sıkça bulunan çeşme otellerine yaz aylarında çok kalabalık olacağından önceden rezervasyon yaptırmak sizin için daha iyi olacaktır. Genellikle Çeşme merkezde çok sayıda bulabileceğiniz çeşme otelleri her sene yerli yabancı turist akınına uğramaktadır.

Şehre yakınlık açısından çeşme otelleri , Alaçatı otelleri ve ılıca otelleri başta gelmektedir. Her koyu ayrı güzellikte olan yaz sezonunda yerli yabancı herkesin tercih ettiği Çeşme deki çeşme otelleri konaklama açısından oldukça konforludur. Şimdiden iyi tatiller..

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox