şirince otelleri

Egenin incisi İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı tarihi mimarisini korumayı başarmış turistik ve adından çokça söz edilen yerli yabancı turistlerin her sene uğradıkları turistik bir köydür Şirince. Özgün adı olan Kırkınca’nın efsanevi bir çağda dağlara vuran 40 kişiye atfen verildiği rivayet edilmektedir. Yemyeşil ve doğallığını yitirmemiş yörenin mimari dokusu eskisine sadık kalınarak korunmuştur. İzmir otobanından gittiğinizde yaklaşık bir bir buçuk saat sonra Şirince evlerinin arasında dolaşmaya başlayabilir ve de bölgede bulunan şirince otellerinde konaklayabilirsiniz. Şirincede şirince otellerinin doğal güzellikteki doğayla iç içe olacağınız bahçelerinin yanı sıra restoranı, tvsi, kliması ve wireless ile hizmet vermektedirler.

Şirince’nin dar ve sevimli sokaklarında iki katlı eski evlerin arasında yürümek size son derece keyif verecektir. Şirinceye gelmişken Aziz Demetrius Kilisesi ve Büyük Kilise mutlaka ziyaret edilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Şirince köyünde yer alan şirince otellerinden Güllü Konakları, doğanın içinde yer alan adeta küçük bir cennet. Özenle döşenmiş odalarında sükunet ve huzuru bir arada yaşayabilir, teras, şömine özellikle kış mevsiminde, balkon seçeneklerinden birini de seçebilme imkanına sahipsiniz. Bu sevimli ama bir o kadar modern odaları bulunan şirince otellerinden oluşan Şirince Güllü Konakları geniş bir arazinin içinde konumlandırılmıştır. Konaklama bölümleri ise iki bina içinde yer almaktadır. Yöresel lezzetler sunan restoranı gerek sabah kahvaltılarından gerekse akşam yemeklerinden misafirlerine Şirince’nin tatlarını tanıtmaktadır.

Şirincede şirince otellerinin yanı sıra isterseniz bir Bağ Evinde de kalabilir ve unutulmaz bir ziyaret yaşayabilirsiniz. Bu Bağ evi şirince otellerinde 1,5 kilometre uzaklıkta, mis kokulu lavanta bahçesi ve taptaze görülmeye değer zeytin ağaçları ile çevrili bir arazide yer almakta ve üzüm bağlarına doğru bakmaktadır. Üzüm bağları demişken Şirince’ye uğrayıpta istediğiniz kısımda bulunan üzüm bağlarından yapılmış şarapları tatma imkanınız da bulunmaktadır.

Misafirlerinin konforu için hiçbir ayrıntıyı unutmayan şirince otellerinden biri olan Güllü Konakları’nda kendinizi her zaman huzurlu ve doğa ile iç içe hissedeceksiniz.

Yeni yerler keşfetmek, doğayla iç içe olmak, kalabalıktan kaçmak ve lezzetli yemeklerden tatmak istiyorsanız Egenin şirin köyü Şirince tam aradığınız tatil merkezidir.

Temelleri 1999 da atılan küçük bir aile işletmesi olan şirince otellerinden biri teras evler.  Köydeki ilk konaklamalarından hemen sonra Asmalı Ev’i satın almaları ile başlıyor Şirince serüveni. Daha sonra 2002 de ahır olarak aldıkları binanın eski bir ev olduğunun ortaya çıkması ile İncirli Ev, daha sonra da Zeytinli Ev yapılıyor. Son olarak Saat tamircisini evi restore edilip şirince otellerinden biri olan Teras Evlere katılıyor.

Şamlı ailesi, Aysel Hanım ile 2006 dan beri bu işletmenin başında bulunmaktadır. 5 eski Taş Evden oluşan Teras Evler, tarihi kentlere olan yakınlığı nedeni ile tarih ve arkeoloji severlerin tercih ettikleri bir yerdir. Eski ve rahat eşyalarla döşenmiş olan evler köyün en güzel manzaralarına da sahiptirler. Romantik tatiller için ideal olan Şirince köyünde şirince otellerinde konaklamak istiyorsanız keyifli, sakin ve huzur dolu bir tatil sizi beklemektedir. Şimdiden keyifli tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox