Kapadokya Otelleri

Türkiye’nin Nevşehir iline bağlı her sene yerli ve yabancı binlerce turistin akın ettiği Kapadokya gökyüzünde uçuşan hava balonlarıyla görsel anlamda göz doyuran görülmesi gereken en özel ve güzel tatil beldelerinden biridir. Tarihi yapıları yağmur ve rüzgar tarafından aşınmış olan ve günümüzdeki halini alan taş evleri gün batımında uçan balonları ile adeta kartpostal görünümündedir Kapadokya. Doğal kültürü, tarihi, ve güzellikleri ile her sene binlerce yabancı turisti de ülkemize çekerek dünyaya kendini tanıtmıştır. Doğallığı kendine has tarihi zenginlikleri ile şekillenmiş olan Kapadokya Otelleri oldukça popüler olan Kapadokya’nın merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır.

Kapadokya, İç Anadolu bölgesinde yer almakta olup buranın coğrafyasıyla Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri’ye yakın konumda bulunmaktadır. Kayseri de bulunan Havaalanından  Kapadokya ya ulaşmanız mümkün.

Kapadokya da tarihi zenginliğinin yanı sıra gezilip görülmesi gereken oldukça fazla yer vardır. Bu zenginlikleri görüp gezebilmek için en az 1 haftaya ihtiyacınız olacaktır. Buralar en bilinen ve ziyaret edilen yerlerin başında gelen Avanos, Ürgüp, Göreme, Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri olmaktadır.

Avanos Nevşehir’e yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Avanosta çömlekçilik önemli bir yer tutmaktadır. Avanos Hitit dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelmektedir. Avanos’a gittiğinizde bölgedeki çanak çömlek dükkanlarında eliniz ile şekillendirerek kendi çömleğinizi de yapabilirsiniz.

 

Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi çeşitli konsere ,festivale ve kokteyllere ev sahipliği de yapmakta olan Antik toprak eserlerin sergilendiği müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Avanos, Kızılırmak ta bulunan Aşıklar Köprüsü bu iki yakayı birbirine bağlamaktadır. Aşıklar Köprüsü 150 metre uzunluğundadır.

Tarihin güzelliklerinden biri olan Peri bacalarının yer aldığı Ürgüp’ü gezilip görülecekler listenize eklemeyi unutmayın. Kapadokya da pek çok tarihi eser görebilmek mümkün. Bunlardan bazıları; Göreme Tarihi Milli Parkı, Aynalı Kilise, ve El Nazar Kilisesidir.

Her geçen sene turist akınına uğraması ile gelişen Kapadokya da Kapadokya Otellerinin sayısı git gide artmaktadır. Yoğun ilgiden dolayı artan otellerin sayısı katlanarak devam etmektedir.

 

Genellikle Kapadokya merkezinde bulunan Kapadokya Otelleri ayrıca bölgenin diğer turist çeken alanları olan Göreme, Avanos, Ürgüp ve Uçhisar da yoğun olarak bulunmaktadır.

Kapadokya Otellerinin tarih ve doğayla bütünleşen kendine has görüntüleri vardır. Kapadokya Otellerinin hepsinin rüzgar ve yağmurdan şekillenerek ortaya çıkan taş otellerden olması bölgeyi ayrı bir çekici kılmakta ve her sene sadece Türkiye değil dünyanın her yerinden turisti kendisine çekmektedir.

Kapadokya Otelleri uzun yıllardır bulunan taş evlerden oluşmaktadır. Bazı Kapadokya Otelleri restore edilerek otellerin içleri ve odaları daha modern bir şekilde dizayn edilmiştir.

Kapadokya Otellerinin hemen hemen hepsi lüks arayışında olanlar ve 5 yıldızlı otellerde konaklamayı sevenlerin rahatlıkla tercih edebilecekleri otellerdir. Kapadokya Otellerinin odalarında klima, jakuzi, wifi bulunmaktadır. Odaların hepsi hem bölgeyle uyumlu bir şekilde dizayn edilmiş olup hemde lüksü sevenler için odanın içerisinde jakuzi bulundurmaktadır.

Eski zamanlarda bu taş evler şarap evi veya ahır olarak da kullanılmıştır. Modern hayatın gelmesi ile birlikte restore edilen Kapadokya Otelleri günümüzdeki hem bölgeye uyumlu yani doğallığını kaybetmeden hem de modern hayatımızdan parçaları içerisinde bulunduran türden oteller halini almıştır.

Kapadokya Otellerinde bulunan geniş balkonları ile sabahın erken saatlerinde gün doğumunu izleyebilir ve ya akşam saatlerinde de sıcak kahveniz  veya şarabınız ile birlikte gün batımını da izleme keyfine ulaşabilirsiniz.

Kapadokya da bulunan Kapadokya Otellerinde yılın her mevsimi konaklayabilirsiniz. Yaz, kış, sonbahar ve ilkbahar kısacası her mevsim ayrı bir güzeldir Kapadokya da. Kapadokya Otellerinin fiyatları da buna bağlı olarak çok fazla değişikliğe uğramamaktadır. Yılın her mevsimi fiyatlar aynıdır. Ayrıca daha küçük bir konaklama istiyorsanız Kapadokya da Kapadokya Otellerinin yanı sıra Pansiyon da bulunmaktadır.

Kapadokya Otellerinde konaklamak ve Kapadokyayı yakından tanımak istiyorsanız yılın her mevsimi dünyanın her tarafından turist akınına uğrayan bu tarihi zenginlikteki bölgeye önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın deriz.

Her şey dahil Kapadokya Otellerinde sunulan yörenin kendine ait lezzetleri olan düğün çorbası, nohutlu yahni, kayısılı dolma ayva dolması ve kesme çorbası ve daha birçok yörenin kendine has lezzetlerini tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Kapadokya Otelleri Kapadokya butik otelleri kapsamında da hizmet vermektedir.

Kapadokya balayı otelleri kapmasında da çiftler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Kapadokya da yapmanız gerekenler listesine Balon Turunu da eklemeyi unutmayın. Kapadokya da unutamayacağınız keyifli tatiller dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox