Safranbolu Otelleri

Karabük iline bağlı Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan Safranbolu 1994’te Dünya miras listesine alınmıştır. Safranbolu evleriyle meşhurdur. Şehir Homeros’un İlyada destanında geçen Paflagonya bölgesinde yer almakta ve tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar gitmektedir. Safranbolu Otellerinde konaklama ayrıcalığına sahip olmak istiyorsanız bilgilerimizden faydalanabilirsiniz. Kentin turistik ve tarihi eserlerinin yoğunlaştığı bölge çarşı kesimidir. Bu bölge kuzeydeki Kale ile güneydeki Hıdırlık Tepesinden izlenebilmektedir. Tepede bulunan Eski Hükümet Binası, Saat Kulesi, Cephane Binası, Eski Hapishane binası önemli tarihi yapılardır. Kentteki Köprülü Mehmet Paşa Camii, İzzet Mehmet Paşa Camii, Kazdağlıoğlu Camii, Dağdelen Camii, Kaçak Camii, Cinci Hanı ve Cinci Hamamı Ulu Camii ( Ayestefanos Kilisesi ) önemli tarihi mekanlardır.  Safranboluyu üne kavuşturan Safranbolu evleri, Kıranköy, Çarşı ve Bağlar semtlerinde toplanmıştır.

Safranbolu Otelleri genelde erguvanlar, manolyalar ve meyve ağaçlarıyla dolu bir bahçeye sahip olup, geçmişin güzelliğini günümüze taşıyan görkemli  konaklara ve sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel anılara sahiptir. Safrabolu da bulunan Paçacıoğlu Bağ Evi’nde yaşayabilirsiniz. Bu Safranbolu Otelleri bağ evi türünde olup 2’si süit, toplam 8 odasıyla Safranbolu’da hizmet vermektedir. Konağa adımınızı attığınızda yüksek tavanlar, ahşabın sıcaklığı, minik antika detaylar sizi etkisi altına almaktadır.

Ferah ve şık odaları bulunan Safranbolu Otellerinin her biri tarihi dokuya uygun olarak dekore edilmektedir. “Hayat” adını verdikleri zemin katta, özel yapım mobilyalarla dolu, konukların keyifli sohbetlere imza atacakları , kış aylarında lezzetli kahvaltıların tadını çıkaracakları bambaşka bir dünya yaratılmaktadır.

Safranbolu da konaklama tavsiyesinde bulunacak olursak Safranbolu Otellerinden biri olan Paçacıoğlu Bağ Evi ayrıca bölgedeki tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmenizi kolaylaştıran ayrıcalıklı bir konuma sahiptir.

Safranbolu da bulunan Safranbolu Otellerinden biri olan Çeşmeli Konak Safranbolu bölgesinde koruma altına alınmış 1300 eserden biridir. Öyle ki 6. Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde “En iyi Restore edilen Ev Yarışması Onur Ödülü” ne layık görülmüştür. 2002 yılından beri hizmet vermektedir.

Karabük Safranbolu Otelleri yılın her mevsiminde hizmet vermekte olup önceden rezervasyon yaptırmaya da açıktır. Safranbolu Otellerinin fiyatları genelde her bütçeye hitap etmektedir. Bu tarihi dokuyu merak edip tatmak isterseniz sizde Safranbolu Otellerinde yılın istediğiniz bir mevsiminde vakit geçirmek için önceden yerinizi ayırtabilirsiniz. Sizlere şimdiden iyi tatiller dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox